Női kosárlabda NB I: 17-0-s győri hajrá pecsételte meg a Fradi sorsát

2012.01.15. 19:45
A Győr remek negyedik negyedének köszönhetően legyőzte az FTC-t a női kosárlabda NB I 16. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg Károlyi Andrea hiába ért el 18 pontot a BSE-ben, a Vasas nyerni tudott a Városmajorban.

A győri mérkőzésen az utolsó öt percre fordulva a hazaiak még csak 58–56-ra vezettek, akkor azonban állva hagyták a Fradit: Iva Ciglar és Quanitra Hollingsworth sikeres közeli dobása után Rita Rasheed és Semsei Barbara középtávolija is beakadt, utóbbi bevert egy triplát is – a vendégek végül 75–56-nál találtak be újra, de akkor már késő volt.

A BSE az első félidőben hagyta elhúzni a Vasast, és a folytatásban csak szorossá tudta tenni az eredményt. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Károlyi Andrea volt: a három év kihagyás után nemrégiben visszatérő sokszoros válogatott játékos négy sikeres triplára építve 18 pontot ért el a városmajoriaknál.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
BSE-FCSM–VASAS BASKET 50–58 (12–24, 9–10, 14–13, 15–11)
Városmajor, 200 néző. V: Valovics, Hervay, Válé
BSE: SZONDY 12, Orsó 4, KÁROLYI 18/12, Varga B., Bagi 5. Cs: Tiba 2, Szabó V., Hegedűs M. 1, Miháczi 6, Sonyák, Karlócai 2. Edző: Puskás Artúr
VASAS: Pusztai 9/3, Pál 7, ADAMECZ 13/3, Mansaré M., TEILANE 12. Cs: Katona Sz. 5, Szabó Flóra 6, Bajnóczi 1, Velkey 2, Mányoky 3/3. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása: 7. p.: 6–12. 9. p.: 8–20. 13. p.: 14–27. 18. p.: 20–32. 24. p.: 21–39. 28. p.: 29–44. 34. p.: 38–50
Puskás Artúr: – Kétnegyednyi előnyt adtunk az ellenfélnek. A második félidőben vérrel-verítékkel fel tudtunk zárkózni három pontra, de ott elfogyott az üzemanyag.
Diósadi Deák Éva: – A lányoknak a második félidőben szerencsére a saját pánikolásukat is sikerült legyőzniük.
UNI SEAT GYŐR–FERENCVÁROS 75–58 (13–11, 13–21, 25–18, 24–8)
Győr, 150 néző. V: Győrffy, Hegedüs, Vida
GYŐR: CIGLAR 12, Rasheed 7, Laklóth 2, NAGY-BUJDOSÓ 15, Sujanová 2. Cs: Simon 3, Őri 5/3, Semsei 9/3, HOLLINGSWORTH 20. Edző: Fűzy Ákos
FERENCVÁROS: ENGLERT 11/9, Ruják 6, Süle 12, Russai, TURÓCZI 12. Cs: Hegedűs R. 3, Tamás 7, Kovács K. 5, Barnai 2, Kovács B. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–6. 8. p.: 9–6. 12. p.: 15–16. 20 p.: 24–30. 27. p.: 39–42. 30. p.: 51–47. 34. p.: 57–54. 36. p.: 62–56
Fűzy Ákos: – Janus-arcú csapat voltunk. Az első félidőben a rosszabbik, a másodikban a jobbik énünket mutattuk. Végül is azt kaptuk, amit vártunk, egy félidő kellett, hogy a Galatasaray elleni sokkból felébredjünk. Harcosan, nagy szívvel játszva végül a magunk javára döntöttük el a mérkőzést.
Farkas Sándor: – Úgy érzem, harmincöt percig teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk. Az utolsó öt percben minden helyzetet kihagytunk, és euroligás ellenfelünk ezt a maga javára fordította.
6. Bajai NKK 15 7 8 988–1044 0.733
7. DKSK MISI 16 5 11 1002–1153 0.656
8. Vasas 16 5 11 885–968 0.656