Női kosárlabda NB I: a Győr idegenben verte meg a BSE-t

2009.10.22. 21:50
A női kosárlabda-élvonal mai játéknapján a Győr idegenben verte meg 74–66-ra a BSE együttesét.

Végig kiélezett, fej fej melletti küzdelem volt a felek közt. A BSE csapatából Szlimák Hajnalka tarthatatlannak bizonyult az első negyedben, 12 pontot dobott a győriek kosarába a bebodó.

A vendégek a találkozó ezen szakaszában triplákkal tartották magukat. Az idő múlásával a hangulat tovább fokozódott a csarnokban, rengeteg személyi hiba (köztük három sportszerűtlen) tarkította a találkozót. A két veretlen összecsapását a „hosszabb kispadú” vendégcsapat nyerte meg.

BSE–SEAT-LAMI VÉD GYŐR 66–74 (18–15, 11–15, 25–26, 12–18)
Városmajor, 200 néző. Vezette: Frányó, Balog
BSE: KOCSIS 11/3, Simon 8, ZSOVÁR 12, SZLIMÁK 28/15, Varda 2. Cs: Hegedűs 2, Gadnai, Tiba 3/3, Szabó V., Vukov. Edző: Farkas Sándor
GYŐR: FŰRÉSZ D. 11/3, Englert 16/12, VIDA 15/6, Imbergerová, KELLER 9. Cs: Kovács K. 7/3, DJELMIS 12/9, Radunovics 4, Borovicková. Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p: 10–6. 6. p: 12–9.14. p: 20–20.19. p: 27–28. 23. p: 33–40. 26. p: 44–44. 29. p: 54–52.36. p: 59–64. 39. p: 64–67
Kipontozódott: Simon Zs. (40. p.)
Farkas Sándor: – Egy sokkal erősebb csapat ellen az utolsó percig pariban voltunk. Úgy gondolom, ez önmagáért beszél.
Tapodi Péter: – Az elmúlt időszak problémái  után hasonló mérkőzésre számítottam, de szerencsére úrrá lettünk nehézségeinken.Nagyon szép idény előtt állunk, ha hasonló akarattal tudunk és fogunk küzdeni, mint a mai meccsen.

1. MiZo Pécs 2010 4 4 - 454-186 1.000
2. MKB-Euroleasing Sopron 5 5 - 464-233 1.000
3. SEAT Lami-Véd Győr 5 5 - 466-271 1.000
4. Szeviép-Szeged 5 5 - 398-266 1.000
5. ZTE NKK 5 4 1 399-295 0.900
6. BSE 4 3 1 298-238 0.875
7. Szolnoki NKK 5 - 5 263-404 0.500
8. Atomerőmű KSC 4 - 4 259-429 0.500