Női kosárlabda Eb: ráadás és nagy izgalmak után török csoda

2011.07.01. 22:33
Törökország válogatottja hosszabbítás után 68–62-re legyőzte Franciaországot a női kosárlabda Európa-bajnokság második pénteki elődöntőjében, és ezzel bejutott a lengyelországi torna vasárnapi fináléjába. Az ellenfél a már korábban továbbjutó Oroszország lesz.

A török válogatott a mérkőzés nagy részében vezetett, ám a franciák a rendes játékidő utolsó két percében két tripla révén átvették a vezetést (58–60). Birsel Vardarli egyenlített, így következett a hosszabbítás.

A ráadás elején a törökök négy büntetőből hármat elrontottak, így Emilie Gomis duplája révén ismét előnyt szereztek a franciák. Isil Alben harmadik triplájával fordítottak a törökök, és onnantól fogva már csak ők szereztek pontot – így az Európa-bajnokság története során először döntőt játszhatnak.

A török csapatban Nevin Kristen Nevlin (23) szerezte a legtöbb pontot, mögötte Nevriye Yilmaz (17) és Vardarli (14) következett a sorban. A franciáknál a négy triplát hintő Gomis (24) és Edwige Lawson (12) volt a legeredményesebb.

A törökök döntőbeli ellenfele Oroszország lesz; a két csapat a csoportkörben már találkozott egymással, akkor az oroszok 15 ponttal nyertek (80–65). A harmadik helyért Franciaország–Csehország mérkőzést vívnak, ugyancsak vasárnap.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
ELŐDÖNTŐ
Törökország–Franciaország 68–62 (16–15, 22–16, 11–11, 11–18, 8–2) – hosszabbítás után