Női kosár NB I: pontzuhatagot küldött ellenfelére a Pécs és a ZTE

2012.01.13. 19:50
A Pécs és a Zalaegerszeg is elérte a 90 pontos határt, mindkét csapat fölényesen győzött a női kosárlabda NB I 16. fordulójának pénteki játéknapján.

A pécsiek soraiban Alexandria Quigley és Stefanie Murphy szerezte a legtöbb pontot (19-19) a Diósgyőr ellen, míg a Baját lelépő zalaiaknál a három triplát a helyére küldő, 20 pontig jutó Bukovszki Mónika vezetésével öt játékos jutott tíz pont fölé.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ
PÉCS 2010–DKSK-MISI 90–43 (22–7, 20–20, 23–4, 25–12)
Pécs, 800 néző. V: Söjtöry, Maár, Radnóti
PÉCS: Raksányi 6, Sarok 5/3, QUIGLEY 19/3, HORVÁTH L. 17/3, MURPHY 19/6. Cs: Laczi 5, Török Sz. 3, SZAMOSI 14, Balla, Pénzes 2, Végh. Edző: Zseljko Djokics
DIÓSGYŐR: Ocsenás, Hadzsovics 6, Reiner 6, Skorics 11, Budimir 8. Cs: Lugosi 10/6, Papp A., Szabó B. 2, Sándor I., Sárréti. Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 13–2. 17. p.: 31–20. 23. p.: 48–27. 26. p.: 56–27. 33. p.: 77–35. 37. p.: 81–37
Kipontozódott: Skorics (33. p.), Papp A. (34. p.)
Zseljko Djokics: – Ma bebizonyítottuk, hogy péntek tizenharmadika is tud szerencsés lenni. Hiányzott már nekünk ez a pécsi hangulat, úgy gondolom, jó és szép játékkal háláltuk meg.
Milen Vukicsevics: – A Pécs jól játszott, mi ellenben a szezon legrosszabb teljesítményét nyújtottuk.
ZTE NKK–BAJAI NKK 94–66 (28–17, 24–12, 18–19, 24–18)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Farkas, Gelencsér, Németh A.
ZTE: BUKOVSZKI 20/9, SZALAY 19/6, SZÉLESY 13, Czukor 8, VARGA ZS. 14. Cs: ZSOVÁR 13/6, Vida 7. Edző: Gáll Tamás
BAJA: Scsekics 12/6, SZEPSI 18/6, Theodoran 7, Szabó P. 7, BOZÓKI 13/3. Cs: Kühn 2, Ferencz 2, Kalocsai, Gorjanácz 5. Edző: Stevan Csupics
Kipontozódott: Bozóki (36. p.), Scsekics (37. p.)
Gáll Tamás: – Az első percekben nem találtuk a ritmust, de utána tizenöt percnyi kiváló játék elég volt a mérkőzés eldöntéséhez.
Stevan Csupics: – Gratulálok a rutinos hazaiaknak, mi januárban erős ellenfelekkel játszva igyekszünk felvenni egy olyan ritmust és stílust, ami februárban győzelmet jelenthet majd a nyerhető meccseinken.

6. Bajai NKK 15 7 8 988–1044 0.733
7. DKSK MISI 16 5 11 1002–1153 0.656
8. Vasas 15 4 11 827–918 0.633