Női kosárlabda NB I: Diósgyőrben is könnyen nyert a lendületben lévő ZTE

2012.01.06. 19:46
Akárcsak ősszel, ismét legyőzte a ZTE a Diósgyőrt a női kosárlabda NB I-ben: a 15. forduló egyetlen pénteki mérkőzésén – amely a bajnokság első idei találkozója volt – a zalaiak 81–65-re győztek vetélytársuk otthonában.

A végül 19 pontig jutó Czukor Tünde triplájával a ZTE szerezte meg a vezetést, és bár az első két negyed nagy csatát hozott, végig a zalaiak irányítottak. A szünet után fokozatosan nőtt a vendégek előnye, és meg is lett a ZTE sorozatban negyedik bajnoki győzelme.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ
DKSK MISI–ZTE NKK
65–81 (17–19, 12–13, 22–27, 14–22)
Miskolc, 600 néző. V: Frányó, Jurák, Minár
DKSK: HADZOVIC 24/9, Ocsenás 8/6, SKORICZ 14, Budimir 13, Reiner 6. Cs: Szabó B., Lugosi, Kántor. Edző: Milen Vukicevic
ZTE: BUKOVSZKI 15/6, Varga Zs. 8, SZALAY 15, Szélesy 13, CZUKOR 19/3. Cs: ZSOVÁR 11/3. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–7. 13. p.: 23–22. 23. p.: 34–43. 26. p.: 38–49. 34. p.: 56–73
Milen Vukicevic: – Nagyobb kedvvel játszottak a vendégek, és tudásuk pontokban is kifejezésre jutott.
Gáll Tamás: – Nem volt olyan sima a mérkőzés, amint azt az eredmény mutatja. Hat játékossal játszottuk végig a meccset, de jól sült el minden.
1. UNIQA-Euroleasing Sopron 14 14 1126–710 1.000
2. UNI SEAT Győr 14 13 1 1162–832 0.964
3. Pécs 14 12 2 1106–804 0.929
4. ZTE NKK 15 11 4 1084–936 0.867
5. FTC 14 10 4 974–908 0.857
6. Bajai NKK 14 7 7 922–950 0.750
7. DKSK MISI 15 5 10 959–1063 0.667
8. Vasas 14 4 10 779–863 0.643