Női kosár NB I: a ZTE nagy csatában győzött a Fradi otthonában

2012.01.20. 19:45
A Zalaegerszeg szoros küzdelemben 59–52-re legyőzte a Ferencvárost a női kosárlabda NB I 17. fordulójának péntek esti mérkőzésén, ezzel növelte előnyét vele szemben az élboly mögött.

A ZTE a negyedik, a Fradi az ötödik helyről várta a mérkőzést – ha a hazaiak megnyerik a presztízscsatát, azonos mérlegűvé válik a két csapat. Nem így történt.

Az első negyedben egyik csapat sem érte el a tíz pontot, de szoros maradt az eredmény. A másodikban tíz ponttal meglépett a ZTE (18–28), csakhogy a ferencvárosiak visszakapaszkodtak, a harmadik negyed hajrájában már ők vezettek (39–38).

Az utolsó játékrész elején Vida Anna duplájával és triplájával fordítottak a zalaiak (45–47), és onnantól végig náluk volt az előny.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
FERENCVÁROS–ZTE NKK 52–59 (7–9, 14–19, 22–14, 9–17)
Budapest, Népliget, 400 néző. Vezette: dr. Vígh, Földházi, Bognár T.
FERENCVÁROS: ENGLERT 10/6, Ruják 4, Szlimák 12/3, Russai 1, TURÓCZI 16/3. Csere: Tamás 2, Kovács K. 3/3, Süle 2, Hegedűs R. 2. Edző: Farkas Sándor
ZALAEGERSZEG: BUKOVSZKI 6, ZSOVÁR 17/3, SZÉLESY 15/3, VARGA ZS. 8, Czukor 4. Csere: Horváth Zs., Szalay 2, Vida 7/3. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 8. p.: 6–6. 13. p.: 11–13. 15. p.: 11–19. 18. p.: 18–26. 24. p.: 29–34. 26. p.: 34–34. 28. p.: 40–40. 33. p.: 45–49. 37. p.: 47–51. 39. p.: 50–55
Kipontozódott: Czukor a 28. percben
Farkas Sándor: – Jelenlegi helyzetünkben ennyire voltunk képesek. Bízom benne, hogy a rájátszásban javulni fogunk.
Gáll Tamás: – Nagyon sok hibával tarkított mérkőzésen jól védekezve és nagyot küzdve szerintem megérdemelten nyertünk.
6. Bajai NKK 15 7 8 988–1044 0.733
7. DKSK MISI 16 5 11 1002–1153 0.656
8. Vasas 16 5 11 885– 968 0.656