Női kosár NB I: a Sopron megsemmisítő rajtsikere a BSE ellen

2011.09.28. 18:41
A Sopron átgázolt a BSE-n a Körcsarnokban (Fotó: MTI)
A bajnoki címvédő UNIQA-Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata hatalmas különbségű, 101–25-ös győzelmet aratott a Körcsarnokban a hivatalos NB I-es nyitányon a BSE-FCSM ellen.

Az első mérkőzését a Vasas ellen már korábban lejátszó és megnyerő Sopron végig macska-egér harcot folytatott a budapesti csapattal: a sokkal jobb játékoskerettel rendelkező vendégek alaposan megszórták a BSE-t.

A 100 pontot Zavecz Hanna kosarával érte el a Sopron, az utolsó szó (és dupla) a hazai Szondy Dóráé volt.

Szondy volt a BSE legeredményesebb játékosa 9 pontjával, a Sopronból Zavecz, Olekszandra Kurasova-Gorbunova, Krnjics Sara, Krivacsevics Tijana és Horti Dóra is tíz pont fölötti dobóteljesítményt ért el.

A Sopron fölényére jellemző, hogy a palánkok alatti lepattanóharcot 55:19-re nyerte meg, a BSE az első negyedet követően pedig egyik játékrészben sem érte el a tíz dobott pontot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
BSE-FCSMUNIQA EUROLEASING SOPRON 25–101 (10–28, 5–35, 3–21, 7–17)
Körcsarnok, 300 néző. V: Győrfi-Pál, Jakab, Jurák
BSE: Sonyák 2, Hegedűs, Vukov 3, SZONDY 9, Bagi 2. Cs: Orsó, Varga B. 4, Miháczi 1, Karlócai, Tiba 4, Bodnár F., Szabó V. Edző: Puskás Artúr
SOPRON: Fegyverneky 4, Fűrész D. 7, Szabó Fanni 2, KRIVACSEVICS 15, HORTI 16. Cs: KURASOVA-GORBUNOVA 16/3, KRNJICS 18, Zavecz 13, Czank 4, Licskai 6, Böröndy, Czinder. Edző: Székely Norbert
Kipontozódott: Hegedűs (36. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–9. 7. p.: 4–16. 13. p.: 12–35. 16. p.: 12–46. 25. p.: 18–73. 35. p.: 19–92
Puskás Artúr: – Szeretném megköszönni a Sopronnak, hogy negyven percig komolyan vette a mérkőzést. A számszerű eredményen és a mutatott játékon kívül más hiányérzetem is van, ha nagyobb szívvel játszunk, kisebb lehetett volna a különbség.
Székely Norbert: Akkor jó egy csapat, amikor minden körülmények között megpróbálja kihozni magából a maximumot, ezzel is megtisztelve az ellenfelet. Azt kívánom a BSE-nek, hogy éljen, mert szüksége van rá a magyar kosárlabdának.