Női kézilabda NB I: továbbra is hibátlan a Győr, fordított a Debrecen

2012.01.20. 19:49
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata magabiztos győzelmet aratott Szekszárdon a bajnokság 16. fordulójában, ezzel megerősítette vezető helyét.

A győrieknél az elején Görbicz elhibázott egy hétméterest, ám ez nem vetette vissza a listavezetőt, amely a szünetben 12 góllal vezetett, végül 25-tel nyert.

A Debrecennek már nehezebb dolga volt a sereghajtó Kiskunhalas ellen, a szünetben még a vendégek vezettek két góllal. A hajdúságiak végül 30–27-re győztek.

NŐI KÉZILABDA NB I
UKSE Szekszárd–Győri Audi ETO KC 17–42 (8–20)
Szekszárd, 1100 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó
UKSE: TRIFFA – Weigel 4 (2), Borbás 2, Gulya 1, FAUSZT 2, Kopecz, Vasas 3. Csere: Mészáros M. (kapus), SZEKERCZÉS 4 (1), Jenőfi 1 (1), Kuridzsa. Edző: Kovács Jenő
Győr: PÁLINGER – RADICSEVICS 11, Hornyák Á. 1, Görbicz 4 (2), LÖKE 4, AMORIM 8, VÉRTEN 5. Csere: LUNDE HARALDSEN (kapus), Kovacsics 4, Lekics 3, Tóth E. 2. Edző: Karl Erik Böhn
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–3. 7. p.: 3–4. 11. p.: 3–9. 16. p.: 4–11. 25. p.: 6–14. 34. p.: 8–23. 40. p.: 9–28. 49. p.: 12–36. 56. p.: 16–39.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Kovács Jenő: – Gratulálok a Győrnek a győzelemhez. Nekünk nem ezt a meccset kellett megnyernünk.
Karl Erik Böhn: – Keményen dolgoztunk az egész mérkőzésen, elégedett vagyok a csapatommal, mindenki jól játszott. Biztató volt a teljesítményünk a BL-meccsek előtt.

DVSC-FÓRUM–KISKUNHALASI NKSE 30–27 (14–16)
Debrecen 1500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC: MAKAI – Varsányi 4 (1), Bálint, Karalyos 4, SISKA 8 (1), KUDOR 5, SZILÁGYI Á. 5. Csere: DAKOS 4 (1), Karnik Sz., Kazai. Edző: Köstner Vilmos
KISKUNHALAS: PETHŐ – Sterbik 2, Takács B. 3, Tápai A. 1, SZAMORÁNSKY A. 8, BARNA 8, Kurgyis 3. Csere: SCHOLTZ (kapus) Fehér V., Valovics 2. Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–4. 21. p.: 10–10. 35. p.: 15–20. 42. p..: 20–22. 43. p.: 21–22. 53. p.: 26–24
Kiállítások: 6, ill 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill 3/0
MESTERMÉRLEG:
Köstner Vilmos: – Azért különösen értékes ez a győzelem, mert ötgólos hátrányból sikerült fordítani a rutinos játékosokból álló Kiskunhalas ellen. Ez sokat jelenthet számunkra a jövőre nézve!
Dankó Ervin: – Sajnos vékony jégen járunk, és rendre beszakad alattunk.