Női kézilabda NB I: öt góllal győzött az Alcoa a Dunaújváros ellen

2010.10.02. 19:36
A női kézilabda NB I 5. fordulójában az Alco FKC hazai pályán 32–27-re legyőzte a Dunaújváros együttesét. A Vác 25 góllal nyert a Siófok ellen, a Békéscsaba és a Veszprém egyaránt idegenben gyűjtötte be a két pontot.
NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
ÚJBUDA TC–VESZPRÉM BARABÁS KC 24–31 (12–17)
Budaörs, 100 néző. V: Árokszállási, Janáky
ÚJBUDA: SIPEKI – Huszár 1, BAGÓCI 9 (1), Németh N. 4 (3), Tamás M. 1, NAGY Z. 4, Szabó E. 2. Cs: Tápai A., Várkonyi, Gerstmár Sz. 2, Bodó, Hostyánszki 1. Edző: Ökrös Csaba
VESZPRÉM: Hoffmann – Sterbik 2, ÁBRAHÁM 8 (1), MEHLMANN 4, Veszeli 4, Farkas 3, Koroknai 2. Cs: Király (kapus), Koszorús 1, Emberovics 1, FÖLDES 3, Jenőfi 2, Tarjányi 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–2. 11. p.: 5–6. 19. p.: 9–12. 37. p.: 15–21. 54. p.: 19–29
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1
Ökrös Csaba: – Régen örültem így hétgólos vereségnek.
Gyurka János: – Kicsit megzavarta a csapatot az egy hét szünet, kiestünk a játék ritmusából, de hoztuk a kötelezőt.
ALCOA FKC-RIGHTPHONE–DUNAÚJVÁROS-REGALE ENERGY KLÍMA 32–27 (20–13)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Ágnecz, Sipos O.
ALCOA FKC-RIGHTPHONE: Szikora – Azari 3, VASCSUK 4, Horváth B. 2, TILINGER 7/4 , TRISCSUK 3, VINCZE M. 10. Cs: TRIMMEL, Cziráky (kapusok), A. Amorim 2, Turcsányi 1. Edző: Mihály Attila
DUNAÚJVÁROS: Víg – BALOGH B. 3, Velky, Takács D., Gáspár 3, Ferling 4, Nagy I. 1. Cs: Pisák (kapus), RADULOVICS 15/7, Jókai, Takács L., Sári, Erdősi 1. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-5, 12. p.: 5-9, 19. p.: 12-11, 25. p.: 16-12, 34. p.: 23-16, 39. p.: 24-18, 46. p.: 28-22, 52. p.: 31-23, 57. p.: 31-25.
Kiállítások: 6 illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/4 illetve 7/7
Mihály Attila: – Eléggé hektikus volt az összecsapás, de jó védekezéssel és kimagasló kapusteljesítménnyel tudtunk nyerni.
Kiss Szilárd: – Remek kezdés után teljesen érthetetlen módon megtorpantunk, adtunk tizennégy olyan percet az ellenfélnek, amely aztán egész meccsen végigkísért minket.
5. FORDULÓ

Székesfehérvár, 800 néző.  V: Ágnecz, Sipos O.
ÉTV ÉRDI VSE–BUDAPEST BANK BÉKÉSCSABAI ENKSE 24–29 (13–15)
Érd, 450 néző. V: Baranyai, Szloska
ÉRD: Oguntoye – TAMÁS 4, Kovács An. 4, Pádár M. 1, Wolf 4 (2), BALOG B. 3, Kisfaludy 3. Cs: Megyes, Schneck (kapusok), Németh H., Ferencz 1, Őri, Gyetván 1, BURAI 3 (1). Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: VERESS – Bódi 4, NIKOLAJENKO 4 (2), Kamper 1, GLUSICA 8, Kelemen 3, Cifra 2. Cs: Tóth K. 2, SZEKERES 3 (1), Hajduch 2, Gávai. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–4. 17. p.: 7–7. 25. p.: 12–11. 38. p.: 13–20. 47. p.: 20–25. 53. p.: 21–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Szabó Edina: – Agresszivitásban fölénk nőtt a Békéscsaba. Ezen az intenzitáson ma nem bírtunk végig hatvan percet.
Mátéfi Eszter: – Óriási tartása volt csapatomnak a mai mérkőzésen, a sok nehézség ellenére győzni tudtunk, amivel nagyon fontos két pontot szereztünk.

SYMA VÁCI NKSE–SIÓFOK KC 46–21 (22–8)
Vác, 500 néző. V: Bacs, Bán
VÁC: HERR O. – Baross 1, Borkowska 2, UHRAKOVÁ 5 (1), Tóth T. 2, Temes, KIRSNER 11. Cs: Juhász E. (kapus), Rédei-Soós 3, TÁPAI SZ. 10 (2), Fülöp, Klivinyi 3 (1), Barján 2, Pomozi 4, Gróz 3. Edző: Németh András
SIÓFOK: Lajtos – Hosszu 3, Kovács Ad. 2, SZALAI 4 (2), Kiss Ol. 1, Valovics 4 (1), Szepesi 3 (1). Cs: Scholtz, Takács D. (kapusok), Bloj 1, Tóth Zsu. 2, Nagy R. 1, Bognár A., Hanczvikkel, Tóth M. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 9. p: 3–3. 18. p.: 10–4. 23. p.: 15–6. 37. p.: 26–12. 43. p.: 33–13. 53. p.: 41–19
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 6/4
Németh András: – Nagyon nehéz őszi folytatás elé nézünk, és a legjobb formánkat kell majd nyújtanunk. Úgy érzem, a mai találkozón az ehhez szükséges első lépéseket megtettük.
Imre Vilmos: – A jobb erőkből álló hazai csapat érvényesítette nagyobb technikai és taktikai tudását.
1. SYMA Váci NKSE 5 4 1 177–121 +56  8
2. Győri Audi ETO KC 4 4 140–98 +42  8
3. DVSC-Korvex 5 4 1 152–122 +30  8
4. Ferencvárosi TC 4 4 139–116 +23  8
5. Alcoa Fehérvár KC 5 4 1 156–147 +9  8
6. Dunaújvárosi NKKSE 5 3 2 175–128 +47  6
7. Veszprém Barabás KC 5 2 3 153–149 +4  4
8. Békéscsabai ENK SE 5 2 3 135–138 –3  4