Női kézilabda NB I: héttel nyert a Siófok Fehérváron

2011.09.23. 19:10
Bár a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül héttel nyert a vendég Siófok az Alcoa ellen a női kézilabda NB I 4. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Karl Erik Böhn immár második alkalommal látogatott ki a Fehérvár mérkőzésére, hiszen a Veszprém elleni döntetlen után ezúttal a Siófok vendégjátékát is feltérképezte. Azt a Siófokét, ahová nem kevesebb, mint öt válogatott kerettag érkezett a nyáron, s a Herr, Mörtel, Bogdanovics, Ábrahám, Bódi ötös ezúttal is kitett magáért.

Ahogy Imre Vilmos siófoki vezetőedző is fogalmazott: a somogyiak elsősorban a védekezésüknek köszönhetően nyerték meg az összecsapást, s ebben Herr Orsolya is főszerepet vállalt: amíg a Siófok kapusa egymaga 27 védést mutatott be, addig a Fehérvár két kapusa együttesen 14-et.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
ALCOA FKC–SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ 21–28 (12–13)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Medve, Nagy
FEHÉRVÁR: TRIMMEL – Niksic 1, Maruscec, TILINGER 7 (2), Horváth B. 1, Triscsuk 3 (2), Becséri K. 2 Cs: Sziráky, Szikora (kapusok), Bízik 2, Rádl 2, Zsigmond V., Németh N., Kuhinkó, Nikcevic, Németh K. 3 (3). Edző: Mihály Attila
SIÓFOK: HERR O. – BÓDI 3, ÁBRAHÁM 8, Bloj, MÖRTEL 5 (1), BOGDANOVICS 7 (2), Szepesi 1. Cs: Lajtos (kapus), Takács, Kiss O., Kovács A., Szalai B 3, Németh Cs., Miko, Varga N., De Souza. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–3. 20. p.: 7–8. 25. p.: 8–12. 42. p.: 13–18. 50. p.: 17–22. 55. p.: 19–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/7, ill. 4/3
Mihály Attila: – Huszonegy lőtt góllal nem lehet rangadót nyerni. A mai napon nem tudtuk a saját játékunkat játszani, az ellenfél kapusa ráadásul válogatott szinten védett.
Imre Vilmos: – Magabiztos győzelmünket a védekezésünknek és a kapusteljesítményünknek köszönhetjük. A szoros első félidő után a második játékrész elején hét egyre nyertünk, s ezzel eldöntöttük a szomszédvári rangadót.
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROS 22–33 (7–17)