Női kézilabda NB I: hazai pályán nyert az FTC, a Vác és az Alcoa is

2011.01.15. 19:36
Mindhárom szombati találkozó hazai győzelemmel ért véget a női kézilabda NB I-ben. Az Alcoa a Siófokot, a Vác az Érdet győzte le kilenc góllal, a Ferencváros hét találattal bizonyult jobbnak a Veszprémnél.
NŐI KÉZILABDA NB I
FERENCVÁROSI TC–VESZPRÉM BARABÁS KC 38–31 (19–12)
Kőbányai út, 700 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki
FTC: ABRAMOVICS – KOVACSICZ 5, Szamoránsky P. 4, Tomori 4 (2), ZÁCSIK 9, SZUCSÁNSZKI 8 (2), Szádvári 4. Csere: Pastrovics (kapus), Szarka 2, Balogh B., Szamoránsky A. 1, Bari Nagy 1. Edző: Elek Gábor
VESZPRÉM: Hoffmann – Földes K., MEHLMANN 5, Gerstmár R. 3, Ábrahám 2, Veszeli 6 (2), Földes V. 1. Csere: Király, Lengyel (kapusok), EMBEROVICS 5, FARKAS V. 5, Koroknai 2, Sterbik 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–2. 16. p.: 9–5. 22. p.: 14–8. 42. p.: 26–16. 51. p.: 29–22. 58. p.: 34–29
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Elek Gábor: – Úgy gondolom, hogy az első félidőben apró fegyelmezetlenségektől eltekintve jól oldottuk meg a feladatunkat. A második játékrészben dekoncentráltan játszottunk, Békéscsabán ennél többre lesz szükség.
Gyurka János: – Az első játékrészben kevés hittel és elánnal játszottunk, de ezen a folytatásban tudtunk javítani. Nagy szükségünk lenne végre egy sikerélményre, ezért sokat dolgozunk.
ALCOA FKC-RIGHTPHONE–SIÓFOK KC 33–24 (20–10)
Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Hargitai I., Markó
FEHÉRVÁR: Trimmel – Azari 2 Vascsuk 3, A. AMORIM 7 (1), Horváth B. 2, TRISCSUK 8, VINCZE M. 7. Csere: SZIKORA, Cziráky (kapusok), Bízik 2, Rádl, Zsigmond V., Kuhinkó 1, Turcsányi, Lelkes 1. Edző: Mihály Attila
SIÓFOK: Lajtos – Hosszú B. 1, Anastacio 3, Tóth Zs., Bloj 1, PINHEIRO 5 (1), Szepesi 5 (1). Csere: Scholtz (kapus), Szalai B. 3, KISS O. 5, Kovács A. 1 (1), Hanczvikkel, Varga N. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. p: 3–2. 12. p. 8–5. 19. p.: 14–8. 26. p.: 18–9. 35. p: 20–12. 40. p.: 24–16. 46. p.: 27–17. 52. p.: 28–19. 57. p.: 30–22
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Mihály Attila: – Az első félidei kemény védekezésünk és eredményes támadójátékunk meghatározta a mérkőzés végkimenetelét.
Imre Vilmos: – Olyanok voltunk, mint egy rossz formában levő biatlonos, rosszul futottunk, és gyengén lőttünk.
Syma-Vác–ÉTV-Érd 39–30 (20–17)

1. Győri Audi ETO KC 13 13   – 443–298 +145  26
  2. Ferencvárosi TC 13 11   2 422–341 +81  22
  3. DVSC-Korvex 13 11   2 415–330 +85  22
  4. SYMA Váci NKSE 13 10   3 437–328 +109  20
  5. Alcoa Fehérvár KC 13   7   6 380–382 –2  14
  6. Dunaújvárosi NKKSE 13   6 1   6 397–357 +40  13