Női kézilabda NB I: hazai pályán nyert a Dunaújváros és a Siófok

2010.11.13. 20:06
A női kézilabda NB I-ben a Dunaújváros hazai pályán győzött a Veszprém ellen. A Siófok szintén otthon négy góllal győzte le a Szekszárdot.
NŐI KÉZILABDA NB I
Dunaújváros-REK–Veszprém-Barabás 34–27 (17–14)
Siófok–Szekszárd 24–20 (11–10)

DUNAÚJVÁROSI REK–VESZPRÉM BARABÁS KC 34–27 (17–14)
Dunaújváros, 500 néző. V: Nagy, Túróczy
DUNAÚJVÁROS: VÍG – BALOGH B. 4, RADULOVICS 9 (5), Gáspár 3, TAKÁCS D. 5, FERLING 6 (1), Nagy I. 6. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Velky, Jókai, Sári, Erdősi 1. Edző: Kiss Szilárd
VESZPRÉM: Lengyel E. – Sterbik 1, ÁBRAHÁM 5, MEHLMANN 7, Veszeli, Gerstmár 1, KOROKNAI 5 (3). Cs: HOFFMANN (kapus), Jenőfi 2, Farkas 1, Földes K. 2, Emberovics 1, Koszorús, Földes V. 2 (1). Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 14. p.: 13–5. 24. p.: 16–11. 32. p.: 17–15. 49. p.: 26–21. 57. p.: 31–25
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4
Kiss Szilárd: – Az előző két mérkőzés sokat kivett belőlünk, emiatt hullámzott a játékunk, de így is magabiztosan győztünk. Rendkívül fontos számunkra ez a két pont a jövőt illetően.
Gyurka János: – Az első tizenöt percben nagy előnyt adtunk a Dunaújvárosnak, alig ütköztünk. A második félidőben döntő pillanatokban három ziccert is elhibáztunk.
1. Győri Audi ETO KC 9 9 289–211 +78    18
2. DVSC-Korvex 10 8 2 326–256 +70    16
3. Ferencvárosi TC 9 8 1 290–245 +45    16
4. SYMA Váci NKSE 9 7 2 317–234 +83    14
5. Dunaújvárosi NKKSE 11 6 5 348–298 +50    12
6. Alcoa Fehérvár KC 9 5 4 269–275 –6    10
7. Békéscsabai ENK SE 10 4 6 266–255 +11    8
8. Veszprém Barabás KC 10 4 6 279–290 –11    8