Női kézilabda NB I: Debrecenben nyert a Ferencváros

2012.02.24. 19:48
A Ferencváros simán, 12 góllal győzött Debrecenben a női kézilabda NB I pénteki játéknapján. A Szekszárd–Kiskunhalas kiesési helyosztón döntetlen született.

Tomori Zsuzsanna hét góllal ünnepelte meg Debrecenben, hogy tegnap további két évvel meghosszabbította a szerződését az FTC-vel.

A zöld-fehérek legeredményesebbje egyébként Szucsánszki Zita volt, aki kilenc gólig jutott, míg Zácsik Szandra hétszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
DVSC-FÓRUM–FTC-RC HUNGÁRIA 24–36 (12–16)
Debrecen, 2000 néző. V: Ágnecz, Sipos
DVSC: Makai – Varsányi 1, Bálint 1, Karalyos 2, Siska 8 (5), KUDOR 7, Szilágyi Á. Cs: Király (kapus) DAKOS 4 (1), Karnik Sz., Kazai 1, Slakta. Edző: Köstner Vilmos
FTC: Abramovics – Kovacsicz, TOMORI 7, SZUCSÁNSZKI 9 (4), Szamoránsky P. 1, ZÁCSIK 7, Szádvári 2. Cs: PASTROVICS (kapus), Zsivkovics 2 (1), Cifra 1, Such 2, Deáki 2, SZARKA A. 3. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 14. p.: 7–7. 16. p.: 7–10. 21. p.: 11–11. 27. p.: 12–15. 33. p.: 15–17. 39. p.: 16–23. 45. p.: 18–28
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 10/6 ill. 6/5
Köstner Vilmos: – Jobb volt a Fradi, a nagy különbség a rossz helyzetkihasználásunk miatt alakult ki. A két játékvezető nem ismeri a szabályokat.
Elek Gábor: – A szabályok nélküli kézilabdához mi alkalmazkodtunk jobban. Sok sikert a Debrecennek hatalmas harcához!

UKSE SZEKSZÁRD–KISKUNHALASI NKSE 36–36 (18–20)
Szekszárd, 500 néző. V: Horváth P., Marton.
SZEKSZÁRD: Triffa– Kuridza 3, Borbás 2, JENŐFI 9 (4), GULYA 2, FAUSZT 8 (1), Vasas 3. Cs: Mészáros M. (kapus), SZEKERCZÉS 9. Edző: Kovács Jenő
KISKUNHALAS: Pethő– STERBIK 9, Valovics 2, TAKÁCS B. 5, Szamoránsky A. 3, BARNA É. 9, Kurgyis 3. Cs: Scholtz (kapus), Varga D. 5 (3). Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–3. 7. p.: 3–6. 21. p.: 14–13. 27. p.: 17–17. 33. p.: 18–22. 38. p.: 22–25. 44. p.: 26–27. 50. p.: 30–31. 54. p.: 31–32. 56. p.: 35–35
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Kovács Jenő: – Becsületére váljon csapatomnak, hogy többször is visszajött a meccsbe. A végén akár nyerhettünk volna.
Dankó Ervin: – Győzni jöttünk, de kapusteljesítmény nélkül ez nehéz. A második félidőben adódó lehetőségeinket nem használtuk ki.

DUNAÚJVÁROSI R. KLÍMA–VÁCI NKSE 29–25 (13–13)
Dunaújváros, 400 néző. V: Medve, Nagy L.
DUNAÚJVÁROS: VÍG – HOSSZU 4, Gáspár, FERLING 10 (5), Sári 2, Léránt 4 (1), Erdősi 3. Cs: Pisák (kapus), Takács F. 1, Takács D. 2, Takács L., Gera 2, Berta 1. Edző: Gulyás István
VÁC: Juhász – Baross 2, Barján 2, UHRAKOVÁ 6 (3), Fülöp, Klivinyi 4 (1), KIRSNER 5. Cs: Péntek–Dózsa, Bíró (kapusok), TÁPAI 6 (2), Gyetván, Mészáros. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 15. p.: 5–6. 27. p.: 12–10. 33. p.: 14–17. 49. p.: 23–22. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/6
Gulyás István: – A szív és a taktika együtt és jól működött, a második félidei védekezésváltásunkra pedig nem tudott válaszolni a Vác.
Ökrös Csaba: – Második félidei vezetésünket elfecséreltük ziccereink sikertelen befejezésével.

1. Győri Audi ETO KC 18 18 719–425 +294 36
2. FTC 19 16 3 656–567 +89 32
3. Siófok KC 18 11 2 5 525–499 +26 24
4. ÉTV-Érdi VSE 18 11 7 498–484 +14 22
5. Váci NKSE 19 10 1 8 536–487 +49 21
6. Veszprém Barabás KC 18 9 2 7 507–526 –19 20
7. DVSC 19 8 11 518–581 –63 16
8. Budapest Bank Békéscsaba 18 6 3 9 465–521 –56 15