Női kézilabda NB I: az FTC hét góllal tudott nyerni Fehérváron

2012.01.15. 17:10
A női kézilabda NB I 14. fordulójának korábbi vasárnapi mérkőzésén az FTC-Rail Cargo Hungaria 36–29-ra nyert az Alcoa otthonában. A fehérváriak a második félidő elején ledolgozták ötgólos hátrányukat, de utána közel negyed órán keresztül csak egyszer tudtak betalálni, ezzel pedig megpecsételődött a sorsuk.

ALCOA–FTC ALCOA–FTC

A második helyen álló FTC a Békéscsabától és a Győri ETO-tól elszenvedett vereségek után utazott Fehérvárra. Belekezdtek a csapatok, 5–5-ig fej-fej mellett haladtak, aztán ellépett a Fradi, amiben kulcsszerep jutott Kovacsicz Mónika gyors góljainak. Látszólag a vendégek könnyen szerezték a találatokat, míg az Alcoának a lövőhelyzetért is meg kellett szenvednie.

20–15-ös félidei ferencvárosi vezetés után a fővárosiak a második játékrész elején is beragadtak, így Krisztina Triscsuk vezérletével 21–21-nél utolérte ellenfelét az Alcoa. Ahelyett azonban, hogy szorosan alakult volna a folytatás, a következő 14 percben csak egyszer volt eredményes a Fehérvár, amivel el is dőlt a meccs, a Fradi végül 36–29-re nyert.

GYŐR–SIÓFOK

A győriek az utóbbi időben általában már az első negyedórában eldöntötték mérkőzéseiket, most azonban a Siófok meglepően jól tartotta magát. A címvédő az első félidő végén tudott csak jelentősebb előnyre szert tenni, a szünetben 16–11-re vezetett Karl-Erik Böhn csapata.

A vendégek a második félidő nagy részében is egyenrangú ellenfelei voltak az ETO-nak, 15 perccel a vége előtt csak öt góllal voltak lemaradva. A találkozó vége aztán a Rába-partiaké lett, akik Heidi Löke, Görbicz Anita, valamint kapusaik vezérletével végül tízgólos különbséggel nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
ALCOA FKC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–36 (15–20)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Baranyi A., Szloska
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Niksic 2, Nikcsevics, Tilinger 8 (3), HORVÁTH B. 5, TRISCSUK 10, Vaszari 1. Cs: Trimmel (kapus), Maruscec 1, Németh K., Bízik 1, Kuhinkó 1. Edző: Mihály Attila
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 12, Tomori 4, SZUCSÁNSZKI 3 (1), Szamoránsky P. 1, CIFRA 2, Szádvári 2. Cs: Pastrovics (kapus), ZÁCSIK 6, Zsivkovics 6 (5). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 13. p.: 6–9. 20. p.: 9–15. 27. p.: 12–17. 33. p.: 17–20. 39. p.: 22–22. 46. p.: 22–26. 52. p.: 24–31. 58. p.: 28–33.
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6
Mihály Attila: – Mindkét félidőben elveszítettük tíz percre a fonalat, ez megpecsételte a sorsunkat.
Elek Gábor: – Nagy mélységekből kapaszkodtunk fel, ami meglátszott a játékunkon is. Hat-hét percet ajándékoztunk a Fehérvárnak, de kiváló harci szellemről tettünk tanúbizonyságot.
GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK-GALÉRIUS FÜRDŐ 30–20 (16–11)
Győr, 1300 néző. V: Horváth P., Marton
GYŐR: LUNDE HARALDSEN – Radicsevics, 3, LEKICS 4, GÖRBICZ 7 (1), LÖKE 9, Amorim 2, Vérten. Cs: PÁLINGER (kapus), Hornyák Á. 1, Orbán 2, Kovacsics 2, Gros. Edző: Karl Erik Böhn
SIÓFOK: HERR O. – Bódi 1, De Souza 1, BOGDANOVICS 4, KISS OLÍVIA 6, Mörtel, SZEPESI 5. Cs: Németh Cs. 1, Szalai 2, Bloj. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 16. p.: 8–7. 23. p.: 12–9. 37. p.: 20–12. 47. p.: 23–17. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/0
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Karl Erik Böhn: – Ezúttal nem játszottunk olyan magas színvonalon, mint korábban, de nagyon kemény edzések vannak mögöttünk. Támadásban többet hibáztunk, a védekezés viszont jól működött.
Imre Vilmos: – Harminc gólon tartottuk a győrieket, ami nagy dolog, a hajrában csak a személyi változások miatt alakult ki a kétszámjegyű különbség.
1. Győri Audi ETO KC 15 15 595–366 +229 30
2. FTC 14 11 3 479–424 +55 22
3. Váci NKSE 14 9 1 4 405–355 +50 19
4. Siófok KC 14 8 2 4 411–398 +13 18
5. ÉTV-Érdi VSE 14 8 6 384–378 +6 16
6. DVSC 14 7 7 395–418 –23 14
7. Veszprém Barabás KC 13 6 1 6 366–388 –22 13
8. Alcoa Fehérvár KC 14 5 1 8 372–417 –45 11