Női kézilabda NB I: az Érd majdnem pontot rabolt a Győrtől

2010.10.27. 19:53
A női kézilabda NB I szerdai játéknapján a Győr majdnem elszórakozta az Érd elleni mérkőzését, ám végül 25–24-re nyerni tudott.

Végig a címvédő győrieknél volt az előny – az első félidőben 9–3-ra is vezettek –, ám az újonc egy pillanatra sem adta fel, az utolsó percekben 25–22-ről 25–24-re zárkózott fel, az egyenlítésre azonban már nem maradt ideje, így elmaradt a szenzáció. Végig a címvédő győrieknél volt az előny – az első félidőben 9–3-ra is vezettek –, ám az újonc egy pillanatra sem adta fel, az utolsó percekben 25–22-ről 25–24-re zárkózott fel, az egyenlítésre azonban már nem maradt ideje, így elmaradt a szenzáció.

NŐI KÉZILABDA NB I
 7. FORDULÓ
ÉTV-ÉRDI VSE–GYŐRI AUDI ETO KC 24–25 (11–13)
Érd, 600 néző. V: Bacs J., Bán T.
ÉRD: OGUNTOYE – Tamás K. 1, Kovács An. 2, Gyetván 1, KISFALUDY 4, WOLF 5 (2), Balogh B. 2. Cs: Kuridza 1, PÁDÁR M. 4, Őri C. 2, Burai 2. Edző: Németh Helga
GYŐR: LUNDE-HARALDSEN – Orbán 2, GROS 3, Bradeanu 1, GÖRBICZ 6 (5), Spiridon 1, Szegedi 2. Cs: Pálinger (kapus), Mraviková 2, Hornyák Á. 2, Kovacsics 2, Mayer 2, Vérten 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–3. 23. p.: 7–9. 37. p.: 14–15. 46. p.: 17–19. 55. p.: 21–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Németh Helga: – Úgy tűnik, Szabó Edina és a csapat közös munkája a mai napra beérett. Kellő önbizalommal és becsvággyal léptünk pályára.
Konkoly Csaba: – Nagyon fontos elem hiányzott a mai napon a kézilabdánkból, a lelkesedés.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 229–170 +59  14
2. DVSC-Korvex 7 6 1 223–178 +45  12
3. Ferencvárosi TC 7 6 1 228–201 +27  12
4. SYMA Váci NKSE 7 5 2 248–175 +73  10
5. Alcoa Fehérvár KC 7 5 2 222–207 +15  10
6. Békéscsabai ENK SE 7 4 3 195–176 +19  8
7. Dunaújvárosi NKKSE 7 3 4 231–189 +42  6