Női kézilabda NB I: a magára találó Békéscsaba a Vácot is elkapta

2011.01.23. 17:02
A csabaiak (balra) a Vácot is meglepték (Fotó: Action Images)
A női kézilabda NB I 15. fordulójában a felső házba jutásért küzdő Békéscsaba újabb skalpot gyűjtött be, miután 32–31-re legyőzte a Vácot.

A Békéscsaba az előző körben drámai körülmények között, 25–25-ös döntetlent játszott a Ferencvárossal. Mai ellenfelük, a Vác újabb játékosát veszített el a héten, miután Borkowska Kata a Veszprémhez távozott. A váciak a problémák ellenére jól állnak a felső házba jutásért folytatott küzdelemben, de ez a Békéscsaba célja is.

A hazaiak kezdték jobban a meccset, Soós Viktória szórta a gólokat, de Bohus Bea együttese nem hagyta magát, és a félidő felére utolérte riválisát, sőt fordítani is tudott.

A szünetre mégis a Vác mehetett egygólos előnnyel, majd a második játékrész elején is dominált, de a Békéscsaba ismét kitűnő hajrát produkált, és négy góllal ellépett az utolsó percekre. Próbálta legalább döntetlenre hozni a meccset a Vác, de a vendégek mindig be tudtak találni a kritikus pillanatokban, így pedig végül 32–31-re megnyerték a meccset.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
SYMA Váci NKSE–Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 31–32 (16–15)
Vác, 800 néző. V: Herczeg, Südi
Vác: Herr O. – Baross 1, RÉDEI-SOÓS 10, Temes 6, Uhraková 2, Tápai Sz., KIRSNER 6. CSERE: Juhász E. (kapus), GRÓZ 5 (5), Fülöp, Klivinyi 1, Mészáros R., Barján
Békéscsaba: VERESS – Bódi 4, Szekeres 3, KAMPER 8, TÓTH K. 5, Glusica 1, Gávai 2. CSERE: Futaki (kapus), DRÁVAI 7 (4), Cifra, Hajduch 1, Kudor, Kelemen 1
Németh András: Sajnos ellenfelünk több alkalommal talált a kapuba, mint mi. Ez dicséretes teljesítmény.
Bohus Bea: Ez a meccs megmutatta, hogyan kell egy csapatnak hozzáállnia egy mérkőzéshez. Külön örülök, hogy a hajrában helyén volt az eszünk és a szívünk.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–4. 17. p.: 10–11. 24. p.: 12–14. 28. p.: 16–14. 34. p.: 19–16. 46. p.: 22–23. 52. p.: 25–28. 58. p.: 29–30
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4

15. FORDULÓ
ALCOA FKC- RIGHTPHONE–UKSE SZEKSZÁRD 36-32  (18-17)
Székesfehérvár, 600 néző V: Ágnecz, Sipos O.
FEHÉRVÁR: Szikora - Lelkes 2, RÁDL 5, A. Amorim 3/1, Horváth B., TRISCSUK 6/1, VINCZE M. 12 . Cs: Cziráky(kapus), BÍZIK 6, Zsigmond V. 2/1, Kuhinkó, Azari. Edző: Mihály Attila
UKSE SZEKSZÁRD: Mészáros M. - Szekerczés 5/2, WEIGEL 9/3, Jankovics 2, Gulya 4, Jenőfi 4, Szabó E. 1. Cs: Kurucz (kapus), Hegyi Zs. 1, KOPECZ 5, Fauszt 1. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása: 6. p: 4-3, 11. p: 8-, 18. p.: 12-8, 26. p.: 16-13, 34. p: 19-20, 40. p: 26-25, 47. p.: 31-26, 54. p: 35-27, 58. p.: 35-31
Kiállítások: 8 illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/3 illetve 8/5
MESTERMÉRLEG:
Mihály Attila: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, örülök annak, hogy nyertünk.
Kovács Jenő: Egészen jól játszottunk, ha egy kicsit rutinosabbak vagyunk akár még meglepetést is okozhattunk volna.

1. Győri Audi ETO KC 15 15 515–346 +169  30
2. Ferencvárosi TC 15 12 1 2 483–388 +95  25
3. DVSC-Korvex 15 12 3 470–391 +79  24
4. SYMA Váci NKSE 15 11 4 498–385 +113  22
5. Dunaújvárosi NKKSE 15 8 1 6 451–399 +52  17
6. Alcoa Fehérvár KC 15 8 7 442–451 –9  16
7. Békéscsabai ENK SE 15 7 1 7 408–388 +20  15