Női kézi NB I: negyed óráig tartották a lépést Ferlingék az ETO-val

2011.12.02. 19:35
A Dunaújváros negyed óráig tudta tartani a lépést a több kulcsemberét nélkülöző Győri Audi ETO KC otthonában, a végén azonban simán, 37–24-re nyert a címvédő a női kézilabda NB I-ben. A másik mai találkozón a Siófok nehezen győzött Szekszárdon.

A győri mérkőzésen nem játszhatott a világbajnokságon szereplő két norvég, Katrine Lunde Haraldsen és Heidi Löke, a brazil Eduarda Amorim, valamint a montenegrói Jovanka Radicsevics sem, de nem kapott „bevetési parancsot" Andrea Lekics sem. Bár sokan arra számítottak, hogy ezúttal már Karl Erik Böhn veszi át a teljes karmesteri pálcát az ETO-nál, de végül az előző meccshez hasonlóan Danyi Gábor másodedző meccselt.

Az első félidőben sokáig jól tartotta magát a vendég csapat, de a győriek sem igazán pörögtek fel. A 12. percben 5–4-re is vezettek Ferlingék, Víg Vivien több nagy védést is bemutatott. Ezután azonban egy kettős emberelőnyt kihasználva fordítottak Görbiczék és hiába kért időt 9–6-nál az újvárosi csapat, a szünetben már 20–12-re ment az ETO.

A folytatásban még sikerült ideiglenesen feljebb zárkóznia a vendégeknek, de a 45. percre meglett a közte tíz (29–19). A második félidőben sem lett magasabb a játék színvonala, de ez nem veszélyeztette a hazaiak biztos győzelmét (37–24).

A másik mai találkozón szoros találkozót játszott egymással a Szekszárd és a Siófok, de az utolsó 15 percben (ami 24–24-ről indult) magához ragadta az irányítást a vendég csapat, és már nem is adta ki a kezéből.

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA 37–24 (20–12)
Győr, 800 néző. V: Bacs J., Bán T.
GYŐR: Pálinger – ORBÁN 8, Gros 2, GÖRBICZ 10 (4), Palkó 2, Hornyák 4, Schatzl 3. Cs: Pásztor (kapus), Kovacsics 4 (1), Planéta 2, Tóth E. 2. Vezetőedző: Karl Erik Böhn
DUNAÚJVÁROS: VÍG – Hosszu 1, Gera 2, Takács D. 1, Gáspár 2, FERLING 8 (4), Erdősi 3. Cs: Vadász, Takács I., Gerstmár 2, SÁRI 5, Takács F. Vezetőedző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 12. p.: 4–5. 17. p.: 9–6. 28. p.: 19–11. 35. p.: 21–15. 42. p.: 26–19. 49. p.: 31–19
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Karl Erik Böhn: – Az első félidő közepétől összeszedték magukat a lányok. Fontos volt, hogy ma több fiatalunk kapjon játéklehetőséget és öröm volt látni, hogy ők éltek is vele. Voltak kihagyások a játékban, de szerencsére mindig sikerült újítanunk.
Gulyás István: – Sokáig terveink szerint alakult a meccs, de a második játékrészben megrogytak lányaink. Sokkal nagyobb tiszteletet adtunk a Győrnek, mint amit kellett volna. Fiataljainknak oroszlánként kellene küzdeni egy ilyen meccsen, nem pedig kis cicaként.
UKSE SZEKSZÁRDSIÓFOK KC–GALERIUS FÜRDŐ 29–33 (15–15)
Szekszárd, 650 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi.
UKSE: Mészáros M.– Szekerczés 3, Kuridza, Fauszt 3, Borbás 3, Jenőfi 7 (4), BURAI 6. Csere: Ku–rucz (kapus), KOPECZ 6, Weigel, Gulya 1. Vezetőedző: Kovács Jenő
SIÓFOK: HERR– BÓDI 5, Bog–danovics 4 (1), ÁBRAHÁM 4, MÖRTEL 6, Szalai 3, SZEPESI 7. Csere: Lajtos (kapus), Kovács A. 2, Bloj 1, Németh Cs., De Souza 1, Kiss O. Szakmai igazgató: Imre Vilmos
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 8. p.: 3–3. 11. p.: 5–4. 15. p.: 8–6. 22. p.: 9–10. 26. p.: 13–12. 35. p.: 17–19. 38. p.: 19–22. 43. p.: 23–23. 49. p.: 24–26
Kovács Jenő: – Méltó ellenfelei voltunk mind taktikailag, mind küzdeni tudásban a más célokért küzdő Siófoknak. Ez a mérkőzés előre kell hogy vigye a társaságot, mert sok biztató dolgot láttam. Kapusposzton hiányérzetem van.
Imre Vilmos: – Az első félidőben védekezésben sok hibát vétettünk, a másodikra ezeket kijavítottuk. Remélem ez a siker előreviszi csapatunkat, mert minden győzelemnek értéke van. Úgy gondolom, mostanra álltunk össze.
1. Győri Audi ETO KC 10 10 398–241 +157 20
2. Váci NKSE 9 7 1 1 259–216 +43 15
3. FTC 8 7 1 255–231 +24 14
4. Siófok KC 8 5 1 2 233–223 +10 11
5. ÉTV-Érdi VSE 10 5 5 276–261 +15 10
6. DVSC 9 5 4 258–261 –3 10
7. Veszprém Barabás KC 8 3 1 4 226–244 –18 7
8. Alcoa Fehérvár KC 9 3 1 5 241–274 –33 7