NB II, Nyugat: görög védőé a Vidi II győztes gólja, a 17 éves veszprémi tehetség ismét betalált

2011.11.26. 14:57
Négy mérkőzés ért véget eddig a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának utolsó őszi fordulójából.

A Veszprém hazai pályán 2–1-re legyőzte a második helyezett Gyirmótot, a találkozón ismét gólt szerzett a veszprémiek tehetsége, a 17 esztendős Novothny Soma.

A csatárnak, aki iránt az olasz Napoli is érdeklődik, ez volt a 13. másodosztályú bajnokija a szezonban, ezeken összesen kilenc gólt ért el.

A harmadik helyezett Kozármisleny a Videoton-Puskás Akadémia vendége volt, a hazaiak a görög védő, Vasziliosz Aposztolopulosz góljával nyerték meg a találkozót.

A sereghajtók csatáját a Budaörs nyerte meg 1–0-ra, a Szigetszentmiklós pedig hazai pályán ért el 3–3-at a Paks II csapatával, a vendégeknél a negyedik bajnokiján megszerezte első gólját a Csehországból hazatérő utánpótlás-válogatott középpályás, Laczkovich Donát.

Holnap még három meccset rendeznek a Nyugati csoportban, utána pedig folytatás a február 25–26-i hétvégén.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 15. FORDULÓ
Videoton FC II–Kozármisleny 1–0 (Aposztolopulosz 56.)
Budaörs–Dunaújváros 1–0 (Szűcs P. 30.)
Szigetszentmiklós–Paks II 3–3 (Sadjo 8., Fekete Á. 34., Csiszár Z. 48., ill. Laczkovich 23., Mészáros I. 62., Czinger 87.)
Veszprém–Gyirmót 2–1 (Novothny 19., Molnár Z. 80., ill. Nagy L. 40.)
Soproni VSE–Baja 16.00
VASÁRNAP JÁTSSZÁK
BKV Előre–Ajka 13.00
Győri ETO II–MTK 13.00
Ferencváros II–Tatabánya 13.00
VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA–KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)
Felcsút, 100 néző. Vezette: Ákos D.
VIDEOTON-PA: Pajovics – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Jankovics, 51.) – Macsicza, Szolnoki – Nagy D., Király P., Baracskai (Elek B., 59.) – Babos B. (Balog G., 79.). Edző: Hartyáni Gábor
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Wittrédi, Ato (Asztalos, 57.), Kiss M., Nagy E., Koller K. (Karacs, 23.), Rácz F., Godslove (Eszlátyi, 67.), Vég B. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Aposztolopulosz (56.)
Hartyáni Gábor: – A mérkőzés összképe és a helyzetek alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk.
Márton Gábor:Abszolút ikszes meccs volt, bár az első negyedórában eldönthettük volna a találkozót.
VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 2–1 (1–1)
Veszprém, 300 néző.Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Hóbor P.)
VESZPRÉM: Kádár – Garai, Hegedűs, Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi Tóth, Molnár Z., Leitold (Finta, 71.) – Novothny (Pálfi, 87.), Alex (Nikolin, 84.). Vezetőedző: Vágó Attila
GYIRMÓT: Tarczy – Bognár Zs. (Lázár, 53.), Kozmér, Makra, Szabó Cs. – Molnár B. – Weitner (Tóth N., 56.), Tóth B., Cseri (Czanik, 80.), Nagy L. – Laki B. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Novothny (1–0) a 19., Laki B. (1–1) a 41., Molnár Z. (2–1) a 81. percben
Kiállítva: Nagy L. (második sárga lap után) a 73. percben
Vágó Attila: – Mindkét csapat támadófutballt mutatott be, amelyből megérdemelten mi jöttünk ki győztesen.
Soós Imre: – Sajnos a felesleges kiállítás megpecsételte a sorsunkat.
BUDAÖRSI SC–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 1–0 (1–0)
Budaörs, 150 néző. Vezette: Szőts (Péter T., Horváth Z.)
BUDAÖRS: Tulipán – Németh P., Hegedűs N., Csobánki, Sánta A. – Lászka, Tóth Cs., Papp G. (Horváth L., 68.) – Tüske, Szentgyörgyi (Kollega, 58.), Szűcs P. (Mihályi, 79.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
DUNAÚJVÁROS: Abu – Huber, Kőkuti, Salamon, Berényi – Bastovanov (Kocsis G., a szünetben), Dudás P. (Kóczián, 84.), Rottmann, Perovics, Bezerédi – Nagy D. (Márki, 68.). Vezetőedző: Nagy I Zoltán
Gólszerző: Szűcs P. (1–0) a 30. percben
Lucsánszky Tamás: – Menekülés a győzelembe.
Nagy I Zoltán: – Ma néha megcsillantottunk valamit a tudásunkból. A korábbi mérkőzéseken néhány játékosom elvolt, mint a befőtt, ennek nem sok értelme van. A télen változtatnunk.
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–PAKSI FC II 3–3 (2–1)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Farkas T. (Pápai, Galán)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Csák K., Csiszár, Szamosszegi, Szamosi – Tóth F. (Bonifert, 65.), Kvekveskiri – Somorjai, Varga Z., Sadjo – Fekete Á. (Fekete L., 81.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
PAKS II: Kiss M. – Szolomájer, Ferkó, Racskó (Feil, a szünetben), Blatt – Cziráki, Tamási G., Mészáros I., Czinger – Laczkovich (Bohner, 71.), Papp R. (Karszt, 93.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Sadjo (1–0) a., Laczkovich (11-esből, 1–1) a 23., Fekete Á. (2–1) a 34., Csiszár (3–1) a 48., Mészáros I. (3–2) a 63., Czinger (3–3) a 87. percben
Horváth Ferenc: – A szombat hajnalban elhunyt Gajda István emlékére ajánljuk ezt az egy pontot.
Lengyel Ferenc: – A döntetlent reálisnak tartom, fiatal csapatom nehezen tolerálta az ellenfél agresszív, helyenként alattomos játékát.
1. MTK Budapest 14 12 1 1 34–9 +25 37
2. Gyirmót FC 15 9 2 4 29–20 +9 29
3. Kozármisleny SE 15 9 1 5 23–18 +5 28
4. Duna FC Tatabánya 14 8 2 4 22–13 +9 26
5. FC Ajka 14 6 5 3 24–14 +10 23
6. Ferencvárosi TC II 14 6 3 5 23–20 +3 21
7. Veszprém FC 15 5 6 4 25–23 +2 21
8. Videoton-Puskás Akadémia 15 5 5 5 19–18 +1 20