NB II: az MTK II, a Tatabánya és a Szigetszentmiklós is idegenben nyert

2010.05.16. 20:14
A labdarúgó NB II-ben négy mérkőzést rendeztek vasárnap, ebből három a vendégcsapat győzelmével zárult. Egyedül a BKV Előre örülhetett hazai sikernek.
LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 26. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD–ZSÓRY–MTK BUDAPEST II 0–2 (0–1)
Mezőkövesd, 300 néző. Vezette: Sándor Csaba (L. Tóth, Fehér)
MEZŐKÖVESD: Tajti – Nagy P., Vámosi, Elek, Lakatos – Kovács P. (Bene, 65.), Hegedűs, Vitelki, Haburcsák (Surányi, 80.) – Bogdány, Szabó V. Vezetőedző: Huszák Géza
MTK II: Szántai – Hajdú S., Kornis, Gál – Kákonyi (Szurkos, 91.), Melczer (Nagy T., 88.), Hauser, Forró, Pál Sz. – Nikházi (Hajdu Zs., 90.), Tischler. Vezetőedző: Cseh András
Gólszserző: Pál Sz. (0–1) a 40., Tischler (0–2) a 89. percben
Huszák Géza: – A második félidőben azt játszottuk, amit szerettünk volna, helyzeteink azonban kimaradtak.
Cseh András: – Végre megszakadt a rossz sorozatunk.
BKV ELŐRE FC–KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (0–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Barna Gábor (Kiss István Balázs, Kovács Z.)
BKV ELŐRE: Tarczy – Fazakas, Baranyai, Makrai, Mayer – Halgas (Sebők I., 78.), Csikós, Nagy A., Gajda (Namuquita, 68.) – Csopaki, Török. Vezetőedző: Soós Imre
KAZINCBARCIKA: Somodi – Vadász, Bányai, Kovács R., Nagy T. – Odrobéna (Lipusz, 69.), Ebala, Fehér B., Sebők T. – Stevica (Olasz, 88), Szilágyi N. Vezetőedző: Kócsi József
Gólszerző: Kovács R. (öngól, 1–0) a 89. percben
Kiállítva: Szilágyi Norbert (második sárga lap után) a 80. percben
Soós Imre: – Egy nagyon felkészült, jó csapat ellen a második félidei teljesítményünk alapján, megérdemelten szereztük meg a három bajnoki pontot. Sok sikert kívánok a Kazincbarcikának a továbbiakban.
Kócsi József: – Derekasan küzdött a csapat a mérkőzés végéig, azonban a találkozó vége előtt egy perccel született egy gól, és ez sajnos a vereségünket jelentette.

NYUGATI CSOPORT, 26. FORDULÓ
BP. HONVÉD II–FC TATABÁNYA 1–2 (0–1)
Bozsik-stadion, 50 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer)
HONVÉD II: Saleh – Horváth A., Simkó (Baráth, a szünetben), Szórád, Novák – Tisza K., Hidi – Freud, Moreira, Sós (Azevedo, 55.) – Haruna (Czár, 85.)
Edző: Szalai László
TATABÁNYA: Dombai A. – Kollár D., Farkas V., Forgács, Megyesi – Vass N., Kovács I. – Szalai T., Pérez (Szabó P., 86.), Módi (Deme, 68.) – Folmer (Kaiser , 74.)
Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Horváth A. (öngól, 0–1) a 45., Szórád (1–1) a 72., Megyesi (1–2) a 90. percben
Szalai László: – Jobban játszottunk, mégis két mazsola góllal az ellenfelünk nyert. Ezt nem érdemelték meg sem a tatabányaiak, sem mi.
P. Nagy László: – Egy jól sikerült pontrúgással szereztük meg a három pontot.

BARCSI SC–SZTK-ERIMA 1–2 (1–1)
Barcs,100 néző. Vezette: Pánczél (Kis Z., Iványi I.)
BARCS: Dibusz – Kiss M. (Gyaraki, 86.), Balogh T., Matus, Törtei – Kordé, Fülöp T., Horváth P. – Kottán K. (Nagy G., 70.), Wojtczak, Zsömlye. Vezetőedző:Kuczkó Gábor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kovács B. – Fülöp N., Király A., Rédei, Csurka – Pintér Z. – Tóth J. (Meggyes, 60.), Csepregi, Ivancsics (Mojzer, 77.), Bozsik J.– Tóth M. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Tóth J. (0–1) a 29., Matus (1–1) a 42., Meggyes (1–2) a 65.percben
Kiállítva: Zsömlye (Bozsik József megrúgásáért) a 92. percben
Kuczkó Gábor: – A döntetlenre rászolgáltunk volna, de fél méterről sem tudtunk gólt szerezni.
AczélZoltán: – Az utóbbi hetek nehézségein úrrá lettünk, a csapat és a szakmai stáb még jobban összeállt, és ez vezetett a régen várt sikerre.