London 2012: Berecz Zsombor olimpiai kvótát szerzett a vitorlás-vb-n

MTI MTIMTI MTI
2011.12.14. 11:07
null
Berecz ott lesz Londonban
Címkék
A laser hajóosztályban szereplő Berecz Zsombor kvótát szerzett a Perthben zajló olimpiai kvalifikációs vitorlás-világbajnokságon.

A hazai szövetség szerdai tájékoztatása szerint a magyar versenyző a mezőny első harmadában, pontosan a 31. helyen végzett az eddigi futamok alapján – szerdán a negyedik és tizedik pozícióban ért célba –, így az úgynevezett Arany csoportban folytathatja szereplését, ezzel pedig már biztos résztvevője a jövő évi londoni ötkarikás játékoknak.

Laserben 35 kvótát osztanak most ki az ausztráliai vb-n.

A múlt héten indult magyarok közül a szörfös Detre Diána jutott olimpiai indulási joghoz, a szintén szörfös Gádorfalvi Áronnak pedig jó esélye van erre.

Az ötödik olimpiai részvételéért küzdő Gádorfalvi a vb honlapja alapján négy futam után a 26., ugyanakkor a nemzetek rangsorában a 19. helyet foglalja el, Nagy-Britanniát kivéve pedig – hazai induló automatikusan lesz a londoni játékokon – a 18. Ebben a hajóosztályban a mostani vb-ről az első 28 nemzet szerez indulási jogot a jövő évi játékokra.

Csillaghajóban a Martin Viktor, Bezeréti Miklós páros hét futam után az utolsó, 41. pozíciót foglalja el. Innen 11-en jutnak kvótához.

Vitorlázásban mindössze két olimpiai kvalifikációs versenyt rendeznek, az idei és a jövő évi világbajnokságot. A részvételi helyek 75 százalékát ebben az évben, a többit jövőre lehet megszerezni.

Legfrissebb hírek

NBA: már biztosan második helyezett keleten a Celtics

Amerikai sportok
1 perce

Hajós Alfréd-aranyak a Zea-öböl vízében

Népsport
13 perce

Úszás: Milák Kristóf hat számban indul az ob-n

Úszás
48 perce

Macsó Máté: Ez a fura gól megfogta a csapatot

Labdarúgó NB I
1 órája

Szuhai Péter 28. helyen zárt a díjugrató-vk-döntő második számában

Egyéb egyéni
1 órája

Dibusz Dénes: Egy ilyen félidőn elmehet a bajnokság

Labdarúgó NB I
2 órája

Keane: A jó játékosokat jobban kellene védeni; Vignjevics: Harakirit követtünk el

Labdarúgó NB I
2 órája

Szombati sportműsor: három NB I-es meccs, pályán a Liverpool, Magyarország–Csehország női kézilabdameccs

Minden más foci
9 órája
Ezek is érdekelhetik