Klubvilágbajnokság: a csere visszatolta a sír széléről a Pachucát

2010.12.15. 17:18
Címkék
A mexikói Pachuca szerezte meg az ötödik helyet az Arab Emírségekben zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon, miután a szerda esti helyosztón tizenegyesekkel legyőzte a rendező ország képviselőjét, az al-Vahdát.

A meccs hőse a Pachuca argentin légiósa, Dario Cvitanich volt, aki a 77. percben, 0–2-nél lépett pályára, két gyors góllal egyenlített, majd a kilencven perc letelte után következő tizenegyesek első rúgójaként a győzelem útjára terelte társait. A mexikóiak mind a négy lövő játékosa a kapuba talált, míg a hazaiaktól a harmadik kísérletező, a csapatkapitány Abdulrahim Dzsuma, majd az utána következő Diarra hibázott.

A hazaiak Iszmail Matar, a 2003-as U20-as világbajnokság aranylabdása révén az első félidőben megszerezték a vezetést, és bár a 72. percben Hamdan el-Kamali kiállítása miatt megfogyatkoztak, úgy tűnt, nyernek, hiszen a Pachucának megítélt büntetőt Édgar Benítez elhibázta, ráadásul Mahmud Hamisz kisvártatva megszerezte a második gólt is.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG 
AZ 5. HELYÉRT
PACHUCA (mexikói)–AL-VAHDA (arab emírségekbeli) 22 tizenegyesekkel 42
Gólszerző: Cvitanich (82., 89.), ill. Iszmail Matar (44.), Mahmud Hamisz (77.)
ELŐDÖNTŐ
INTERNAZIONALE (olasz)–SZONGNAM (dél-koreai)

 

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: az Arsenal vagy az Atlético Madrid bejut a BL-döntőbe

Minden más foci
6 órája

Az FTC-nél bíznak a Kisvárda sikerében; a Liverpool visszatért a valóságba

E-újság
6 órája

Döntő frémes csatában Vu Ji-cö lett a sznúker új világbajnoka

Egyéb egyéni
6 órája

Örülhetnek az Arsenalnál: szenzációs meccsen ikszelt az Everton és a City

Angol labdarúgás
7 órája

A 37 éves Alexis Sánchez góljával nyert a Sevilla

Spanyol labdarúgás
7 órája

A Roma kiütötte a Fiorentinát, a Lazio 92. percben szerzett góllal lökte a kiesés felé a Cremonesét

Olasz labdarúgás
7 órája

Urblík József duplázott, a Budafok legyőzésével a bajnoki cím kapujában a Vasas

Labdarúgó NB II
8 órája

Darts: Székely Pál játszik Kovács Patrik mellett a magyar csapatban a júniusi PDC-csapat-világbajnokságon

Egyéb egyéni
8 órája
Ezek is érdekelhetik