Kadét birkózó-vb: Daher Michel ezüst-, Lévai Zoltán bronzérmes

2011.08.28. 19:39
Címkék
Daher Michel ezüst-, Lévai Zoltán pedig bronzérmet nyert a Szombathelyen rendezett kadét birkózó-világbajnokság zárónapján.

A magyar szövetség honlapja szerint a komoly térdsérüléssel szőnyegre lépett Daher a kötöttfogásúak 63 kg-os súlycsoportjában előbb két menetben nyert indiai riválisa ellen, majd olasz ellenfelét tussal múlta felül. A legjobb négy között az orosz Asztemir Orsokdugov sem jelentett akadályt, őt is akciódús birkózással verte meg Daher, aki az Ázsia-bajnok iráni Pajam Buvri Pajani elleni fináléban 5:4-re bukta el az első és 1:0-ra a második menetet, így másodikként zárt.

A 46 kilós Lévai Zoltán kirgiz és kazah vetélytársát egyaránt három menetben felülmúlva jutott az elődöntőbe, ahol ugyan kikapott, de a bronzmérkőzésen a mexikói Arnold Domínguezt két menetben legyőzte, ezzel dobogóra állhatott. A magyar csapat így 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel zárta a vb-t.

A vasárnap szőnyegre lépett másik három magyar birkózó közül Lukács-Farkas András (76 kg), Losonczi Ottó (54) és Halasi Dániel (100) egyaránt egy vereséggel kiesett.

Legfrissebb hírek

Yaakobishvili Áron is elutazott Birminghambe a Barcelonával

Légiósok
9 perce

Októberben csap össze először a két magyar csapat az ICEHL alapszakaszában

Jégkorong
32 perce

Kálnoki-Kiss Attila: Fizessen bérleti díjat a sukorói akadémia

Kajak-kenu
58 perce

Vízilabda: megvan a harmadik magyar győzelem az U16-os leány-vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A Philadelphia 76ers hivatalosan is bejelentette LeBron Jamest

Amerikai sportok
1 órája

Birkózás: Kovács Keve döntős az U17-es vb-n

Utánpótlássport
1 órája

Monumentális stadionban rendezhetik meg a 2034-es vb-döntőt – 26 milliárd dolláros beruházással készül Szaúd-Arábia

Minden más foci
1 órája

Női kosárlabda: Böröndy Vivien a Livornónál folytatja

Kosárlabda
2 órája