Junior öttusa-vb: Demeter Bence negyedik, a csapat hatodik lett

MTI MTIMTI MTI
2011.11.21. 08:40
Címkék
Demeter Bence a negyedik helyen végzett a junior öttusázók Buenos Aires-i világbajnokságán. Demeter Gergely 23., Harangozó Bence pedig 36. lett. A magyar csapat hatodikként zárta a vasárnapi versenyt.

A címvédő és idén junior Európa-bajnok Demeter Bence a nemzetközi szövetség honlapja szerint közepes, 856 pontos vívással kezdett, s a 12. pozícióból kellett felzárkóznia. Úszásban ugyancsak a 12. teljesítmény volt az övé, lovaglásban azonban nem hibázott, így a lövészetekkel megszakított futást már hatodikként kezdhette meg. A kombinált számban aztán még két helyet előrelépett.

Demeter Bence az idén a felnőttek között is szép sikereket ért el, aranyérmet nyert a férfi váltóval az Európa-bajnokságon, míg a vb-n másodikként zárt a hagyományos versenyben szerepelt csapattal. Utóbbi viadalon hatodik volt egyéniben.

A tavalyi, ifjúsági olimpián negyedik Demeter Gergely, illetve Harangozó végig a mezőny második felében állt az argentínai versenyen.

A győzelmet a Demeter Bencéhez hasonlóan már a felnőttek között is számottevő eredményekkel rendelkező brit James Cooke harcolta ki annak ellenére, hogy még magyar riválisánál is lényegesen rosszabb, 736 pontos vívással indította a napot.

Szombaton Kovács Sarolta – címét megvédve – győzött a nők versenyében, Tóth Adrienn kilencedik, Földházi Zsófia pedig 16. lett. A magyar csapat bronzérmet szerzett.

Demeter Bence az idén a felnőttek között is szép sikereket ért el, aranyérmet nyert a férfi váltóval az Európa-bajnokságon, míg a vb-n másodikként zárt a hagyományos versenyben szerepelt csapattal. Utóbbi viadalon hatodik volt egyéniben.

A tavalyi, ifjúsági olimpián negyedik Demeter Gergely, illetve Harangozó végig a mezőny második felében állt az argentínai versenyen.

A győzelmet a Demeter Bencéhez hasonlóan már a felnőttek között is számottevő eredményekkel rendelkező brit James Cooke harcolta ki annak ellenére, hogy még magyar riválisánál is lényegesen rosszabb, 736 pontos vívással indította a napot.

Szombaton Kovács Sarolta – címét megvédve – győzött a nők versenyében, Tóth Adrienn kilencedik, Földházi Zsófia pedig 16. lett. A magyar csapat bronzérmet szerzett.

 

EGYÉNI
1. James Cooke (brit) 5880 pont
2. Pavel Iljasenko (kazah) 5860
3. Alexander Nobis (német) 5856
4. Demeter Bence 5816
...23. Demeter Gergely 5484
...36. Harangozó Bence 4576
CSAPAT
1. Koreai Köztársaság 17 276
2. Oroszország 17096
3. Fehéroroszország 16 564
...6. Magyarország 15 876

 

 

 

Legfrissebb hírek

Megható üzenetet hagytak az öltözőben az irániak a belgák elleni meccs után

Foci vb 2026
6 perce

Afrikai-ázsiai párharc a vb-n maradásért

Foci vb 2026
19 perce

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
34 perce

Vb 2026: ételfutártól rendeltek az elégedetlenkedő szenegáliak; gond volt a kapitány szerződésével is

Foci vb 2026
38 perce

A címvédő argentin válogatott kapitánya az ivószünetet bírálja

Foci vb 2026
42 perce

Wimbledon: Piros Zsombor nyert a selejtezőben

Tenisz
45 perce

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
1 órája

Erling Haalandtól várják a gólokat, de ez nem meglepő

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik