Golf: Woods kellemetlen hétvégéje, korábbi caddie-je megfricskázta

2011.08.08. 14:13
Steve Williams (balra) és Adam Scott nyerő párost alkotott Arkonban (fotó: Action Images)
Adam Scott nyerte meg az idei golfvilágbajnoki sorozat harmadik versenyét, a magyar idő szerint hétfőre virradóra véget érő WGC-Bridgestone Invitationalt az ohiói Akronban. Az ausztrál játékosnál alighanem csak caddie-je, Steve Williams örült jobban.

Szokták mondani, hogy az élet a legnagyobb forgatókönyvíró. Nos, Steve Williams pályafutása eddig sem volt éppen hétköznapi, hiszen minden idők egyik legelismertebb caddie-jéről van szó, de a magyar idő szerint hétfő hajnalban véget érő akroni versenytől kezdve alighanem élettörténetéért kapkodni fognak a filmes producerek.

Az ohiói Akronban az történt, hogy az ausztrál Adam Scott élete eddigi legnagyobb győzelmét aratta azzal, hogy teljesen megérdemelten megnyerte a vb-sorozat állomásaként jegyzett Bridgestone Invitationalt. A legnagyobb felhajtás azonban mégsem őt övezte, hanem egy segítőt – egy olyan embert, aki a sportágban csak ritkán kap ekkora figyelmet és elismerést.

Tiger Woods a világ alighanem legismertebb golfozója – és sportolója – július 20-án jelentette be, hogy 13 év után lecseréli addigi segítőjét, Steve Williamst. Az új-zélandi caddie csalódottan vette tudomásul, hogy a megannyi nagy sikert – közte 13 major- és összesen 72 tornagyőzelmet – hozó munkakapcsolat Woods magánéleti és pályafutásbeli válsága után őt is magával rántja.

Woods csaknem három hónap kihagyás után Akronban indult újra versenyen, amelyen Williams – akárcsak az amerikai kihagyása alatt a US Openen és a British Openen – Scott mellett dolgozott. A mozaik a fentiek ismeretében már könnyen összerakható: Scott remek győzelmet aratott, miközben Woods együttállásban a 37. helyen végzett, azaz a középmezőnyben húzódott meg.

A drámai felütést fokozta, hogy a 18. green felé sétálva a közönség Williamset éltette, hogy Scott birdie-vel fejezze be négynapos remeklését. „Harminchárom éve dolgozok caddie-ként, eddig 145 győzelmem volt, és ez a legnagyobb győzelem, amelyet valaha átéltem. Caddys pályafutásom legnagyszerűbb hete ez, és ezt őszintén mondom” – nyilatkozta elérzékenyülten a CBS Sportsnak Williams.

A 31 éves Scott teljesítménye mellett azonban így sem lehet elmenni szó nélkül. Az első nap bámulatos ütőformája (par alatt nyolccal zárt) után egyedül a második nap esett vissza némileg, de együttállásban ekkor is az élen állt a nap végén, az utolsó 26 lyukat azonban bogey nélkül vitte végig, így pedig egyértelmű győzelmet aratott és zsebelte be az ezzel járó 1 400 000 dolláros jutalmat.

A világranglista-vezető Luke Donald szintén remek hétvégén van túl, az amerikai Rickie Fowlerrel együtt a második helyen zárt. A US Open-győztes Rory McIlroy is az élmezőnyben végzett a hatalmas tehetségként számon tartott Isikava Rióval, illetve Lee Westwooddal egyetemben, a British Opent meglepetésre megnyerő Darren Clarke ugyanakkor csak a vert mezőnyben végzett.