Golf: új csillag fénye ragyogja be az amerikai pályákat

2011.09.06. 11:47
Az egyre jobb formában játszó Webb Simpson nyerte meg a magyar idő szerint keddre virradóra véget érő Deutsche Bank Championshipet, és két versennyel a zárás előtt átvette az összetettbeli első helyet a profi golfozók tengerentúli körversenyén.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A nagy tehetségnek kikiáltott, de sokáig egyetlen PGA-tornát sem nyerő Simpson három héten belül a második győzelmét könyvelte el. A 26 éves amerikai az utolsó szakaszon tíz méterről ütött birdie-vel harcolta ki a playoff lehetőségét, majd két újabb birdie-vel győzte le honfitársát, Chez Reavie-t. Az idei körverseny rájátszásának következő, utolsó előtti viadalán már csak az éves eredményeket összesítő FedExCup első 70 helyezettje vehet részt, a záráskor csupán a legjobb 30 ragadhat ütőt – a listavezető Simpson mindenképpen az első öt hely valamelyikén kezdi a tízmillió dollárral díjazott döntő tornát. AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A nagy tehetségnek kikiáltott, de sokáig egyetlen PGA-tornát sem nyerő Simpson három héten belül a második győzelmét könyvelte el. A 26 éves amerikai az utolsó szakaszon tíz méterről ütött birdie-vel harcolta ki a playoff lehetőségét, majd két újabb birdie-vel győzte le honfitársát, Chez Reavie-t. Az idei körverseny rájátszásának következő, utolsó előtti viadalán már csak az éves eredményeket összesítő FedExCup első 70 helyezettje vehet részt, a záráskor csupán a legjobb 30 ragadhat ütőt – a listavezető Simpson mindenképpen az első öt hely valamelyikén kezdi a tízmillió dollárral díjazott döntő tornát.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
DEUTSCHE BANK CHAMPIONSHIP, NORTON (TPC Boston)
A pálya: 6595 méter, 71 par. A pénzdíj: 8 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Webb Simpson (amerikai) 269 ütés (69, 68, 67, 65) – rájátszás után
2. Chez Reavie (amerikai) 269 (67, 68, 68, 66)
3. Brandt Snedeker (amerikai) 271 (69, 64, 72, 66)
Luke Donald (angol) 271 (66, 70, 68, 67)
Jason Day (ausztrál) 271 (67, 69, 67, 68)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Egy héttel skóciai diadala után újra ünnepelhetett Thomas Björn. A 40 éves dán – vasárnapi 62 ütésével megismételve karrierje legjobb teljesítményét – az idei harmadik tornagyőzelmét aratta az erős mezőnyt felvonultató svájci versenyen, és jó pozícióba navigálta magát a jövő évi Ryder-kupa-csapattagságért folyó harcban is.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
OMEGA EUROPEAN MASTERS, CRANS MONTANA (Crans-sur-Sierre Golf Club)
A pálya: 6239 méter, 71 par. A pénzdíj: 1.99 millió euró
1. Thomas Björn (dán) 264 ütés (68, 68, 66, 62)
2. Martin Kaymer (német) 268 (65, 70, 68, 65)
3. Jaco van Zyl (dél-afrikai) 269 (67, 68, 70, 64)
Rory McIlroy (északír) 269 (65, 69, 67, 68)
Jamie Donaldson (walesi) 269 (68, 66, 65, 70)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Folytatja menetelését a svéd Caroline Hedwall. Az európai női körverseny (LET) 22 éves újonca az idei harmadik tornagyőzelmét könyvelte el Bécsújhelyen; 1987 óta ő az első golfozó, aki a bemutatkozó évében ilyen kiváló eredményeket ér el az öreg kontinensen.