Golf: a tajvani hölgy megint új fejezetet írt a sportág történetébe

2011.08.01. 11:03
Cseng Ja-ni megvédte címét a hölgyek skóciai brit nemzetközi bajnokságán, begyűjtvén pályafutása ötödik kiemelt (major) trófeáját – a mögöttünk hagyott hétvégén feltétlenül ez volt a legjelentősebb hír a profi golfozók háza táján.

LPGA ÉS LET. A mindössze 22 esztendős Cseng újabb korrekordot ért el, hiszen a legsikeresebb női golfozó, Annika Sörenstam 32 évesen jutott el az ötödik major sikeréig, és a férfi csúcstartó, Tiger Woods is már 24 volt, amikor ötödször nyert a négy legfontosabbnak tekintett verseny valamelyikén.LPGA ÉS LET. A mindössze 22 esztendős Cseng újabb korrekordot ért el, hiszen a legsikeresebb női golfozó, Annika Sörenstam 32 évesen jutott el az ötödik major sikeréig, és a férfi csúcstartó, Tiger Woods is már 24 volt, amikor ötödször nyert a négy legfontosabbnak tekintett verseny valamelyikén.

Az amerikai (LPGA) és az európai körverseny (LET) versenynaptárában egyaránt kiemelt helyet elfoglaló British Open utolsó napja előtt még a német Caroline Masson vezetett kétütésnyi előnnyel, ám amilyen rosszul ment neki a folytatásban (78), olyan jól forgatta az ütőit Cseng, aki két nagyszerű birdie-vel zárt, és végül négy ütéssel előzte meg a második helyezettet.

Sherri Steinhaurer (1998, 1999) és Debbie Massey (1980, 1981) után a fiatal tajvani a harmadik golfozó, aki egymást követő két alkalommal megnyerte a brit nemzetközi bajnokságot.

AMERIKAI (LPGA) ÉS EURÓPAI (LET) NŐI KÖRVERSENY
RICOH'S WOMEN'S BRITISH OPEN, CARNOUSTIE (Carnoustie Golf Links)
A pálya: 5934 méter, 72 par. A pénzdíj: 2.5 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Cseng Ja-ni (tajvani) 272 ütés (71, 66, 66, 69)
2. Brittany Lang (amerikai) 276 (70, 70, 69, 67)
3. Sophie Gustafson (svéd) 277 (68, 71, 70, 68)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Az újonc Scott Stallings győzelmét hozta a PGA Tour hét végi versenye. A 26 éves amerikai az utolsó szakaszon ütött birdie-vel szorított magának helyet a playoffban, amelynek keretében újra birdie-vel teljesítette a 18-as lyukat – ez már győzelmet ért számára. Stallings korábban húsz PGA Tour-viadalon indult, és mindössze egyszer fért be az első tízbe.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
THE GREENBRIER CLASSIC, WHITE SULPHUR SPRINGS (The Old White TPC)
A pálya: 6593 méter, 70 par. A pénzdíj: 6 millió dollár
1. Scott Stallings (amerikai) 270 (70, 65, 66, 69) – rájátszás után
2. Bill Haas (amerikai) 270 (71, 67, 65, 67)
Bob Estes (amerikai) 270 (69, 72, 65, 64)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az utolsó előtti szakaszra még együtésnyi hátrányban érkező Simon Dyson nyerte meg az ír nemzetközi bajnokságot, ami részben az ott ütött birde-jének, részben az addig vezető Robert Green utolsó lyuknál jegyzőkönyvezett bogey-jának köszönhető. Az Ír-sziget legjobb formában lévő golfozói közül a British Open-győztes Darren Clarke már a pénteki selejtezőn elvérzett, a US Open-bajnok Rory McIlroy 12 ütésnyi lemaradással zárt a győztes mögött.