Formula-1: Vettel nem ihatott volna pezsgőt az isztambuli dobogón

2011.05.09. 16:53
null
Vettel a tilalom ellenére nyilvánosan húzta meg vasárnap a pezsgősüveget (Fotó: Action Images)
Címkék
Sebastian Vettelt a Formula–1-es Török Nagydíjat megelőző pilótaértekezleten arra figyelmeztették a helyi szervezők, hogy ne igyon a pezsgőből a futam utáni eredményhirdetéskor, mert Törökországban 24 éves kor alatt tilos az alkohol fogyasztása. A német mégis meghúzta a pezsgősüveget a dobogón – egyelőre nem tudni, lesz-e következménye a tettének.

 

„A pilóták értekezletén világosan megmondták neki, hogy nem ihat, mert még csak 23 éves, és 24 a korhatár" – mondta Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke.

Törökországban alkoholreklámozási tilalom van, ezért az autókon nem szerepeltek az alkoholos cégek logói (például a Saubernél a tequiláé, a McLarenen pedig a whiskyé), míg az eredményhirdetéskor locsolt pezsgősüvegekről leszedték a címkéket.

Legfrissebb hírek

Női kézi NB I: az utolsó két alapozó hétre fordultak rá az élcsapatok

Kézilabda
4 perce

José Calderón: Lássa a családom is a Fradi legyőzését!

Labdarúgó NB I
41 perce

Labdarúgásban két góllal debütált a korábbi klasszis teniszező

Spanyol labdarúgás
1 órája

Heti légiósprogram: Szoboszlaiék Newcastle-ban, indul a Premier League

Légiósok
1 órája

Efraín Juárez szerint hosszabb időre elveszíthette Schön Szabolcsot az ETO FC

Labdarúgó NB I
1 órája

Az öltözőből a raktárig – hatvanéves lett Zvara József

Labdarúgó NB I
2 órája

Hétfői sportműsor: Zalaegerszeg–Ferencváros az NB I-ben

Minden más foci
8 órája

Kós Hubert arany-, Pápai Olivér ezüstérmes lett az úszó Eb-n; Vindics-Tóth Lili Anna: ezüst a maratonin

E-újság
8 órája