Férfi vízilabda LEN-kupa: a végén szerzett háromgólos előnyt a Honvéd

2011.01.19. 21:16
A Groupama-Honvéd 12–9-re nyert a Digi Oradea ellen a férfi vízilabda LEN-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Magyaros mérkőzést rendeztek szerda este a Kőér utcában, hiszen a LEN-kupában a Groupama-Honvéd a három magyar pólóssal (Barát Ferenc, Kincses Attila, Monostori Attila) felálló Nagyváradot fogadta. A kupagyőztesnél egyértelmű cél bejutni a négy közé. Ehhez nem ártott volna egy nagy különbségű hazai győzelem az első mérkőzésen...

A román bajnokságot veretlenül vezető (18 meccsen 17 győzelem és egy döntetlen) Nagyvárad viszont remekül tartotta magát, még az utolsó negyedben is döntetlenre állt a mérkőzés (8–8).

A hajrát azonban jobban bírta Vad Lajos együttese, és ha nem is megnyugtató, de háromgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

FÉRFI VÍZILABDA LEN-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
GROUPAMA-HONVÉD–CSM DIGI ORADEA (romániai) 12–9 (2–3, 3–2, 3–2, 4–2)
Kőér utca, 400 néző. V: Ceccarelli (olasz), Franulovic (horvát)
HONVÉD: Gergely – BÁTORI 3 (3), Szivós 1 (1), Mátyás, HÁRAI 4 (2), Gór-Nagy, Tóth M. 2 (2). Cs: Jansik, SALAMON 2 (2), Székely. Edző: Vad Lajos
ORADEA: Barát – Cretu 1, NEGREAN 4 (4), Kádár, Kincses 1, DIACONU 2, Monostori. Cs: Chioveanu, Samuia 1, Baidoc. Edző: Gordon Corneliu
Gól – emberelőnyből: 17/10, ill. 8/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Cretu (25. p.), Mátyás (27. p.), Diaconu (29. p.), Gór-Nagy (29. p.), Monostori (31. p.), Tóth M. (32. p.)
Vad Lajos: – Nagyon örülök a győzelemnek, bebizonyosodott, hogy a Nagyvárad nem gyenge csapat. A lőtt gólok számával elégedett vagyok, hátul azonban összeszedettebbnek kell lennünk.
Gordon Corneliu: – A játékvezetőknek nagy szerepe van a háromgólos különbség kialakulásában. Az utolsó negyedben nagyon könnyen került emberelőnybe a Honvéd, ha ez nincs, sokkal szorosabb lehetett volna a végeredmény.
NEGYEDDÖNTŐK (2011. JAN. 19. ÉS FEB. 2.)
Groupama-Honvéd–CSM Digi Oradea (romániai) 12–9 ??–??
RN Savona (olasz)–FTC-Fisher Klíma 10–5 ??–??
CN Marseille (francia)–Brixia Leonessa Brescia (olasz) 7–6 ??–??
Rokava Koper (szlovén)–Panioniosz GSS Athén (görög) 8–12 ??–??