Férfi vízilabda, Európa-kupa: otthon ikszelt a Szolnok orosz ellenfelével

MTI MTIMTI MTI
2011.10.23. 18:44
A férfi vízilabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Szolnok otthon 13–13-as döntetlent játszott az orosz Sturm Csehovval.

Marnitz Gergő emberelőnyös találatával magyar szempontból jól indult a csata, csakhogy a folytatás jelentős fordulatot hozott: az első szünetben 1–3-at, a második negyed elején pedig már 1–5-öt (!) mutatott az eredményjelző, híven tükrözve a rivális megtáltosodását és a Szolnok erőteljes megtorpanását. A lassú szolnoki eszmélés abban volt tetten érhető, hogy a nagyszünetre – Nyéki Balázs akciógólja nyomán – háromtalálatnyira sikerült a hazaiaknak megközelíteniük a moszkvai régió Ruza nevű kisvárosából érkezett vendégeket (4–7).

A harmadik játékrészben magára talált a Tisza-parti gárda, fokozatosan zárkózott fel, ám az egygólos különbség sehogy sem akart eltűnni (6–7, 7–8, 8–9, 9–10). A befejező játékrészben ráadásul megint az oroszok vették be elébb a kaput (9–11). Marnitz újabb szépítése után Pásztor Mátyás megúszásból szerzett góljával lett döntetlen (11–11). Idegesítő válasz gyanánt azonban az oroszok voltak eredményesek gyors egymásutánban két alkalommal is hasonlóképpen akcióból (11–13). Megint Marnitz hozta vissza a reményeket, s ugyancsak ő volt az, aki ötödik góljával kialakította öt másodperccel a vége előtt a 13–13-as végeredményt.

A remek hajráért dicséret jár a Szolnoknak, viszont nem tudott előnyt szerezni a november 9-i, oroszországi visszavágóra, amely így nehéznek – bár nem lehetetlennek – ígérkezik a legjobb nyolc közé jutás szempontjából.

A másik magyar nyolcaddöntős csapat, a Groupama-Honvéd szombaton 14–10-re kikapott az olasz Savona vendégeként.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SZOLNOK–STURM 2002 RUZA (orosz)13–13 (1–3, 3–4, 5–3, 4–3)
Tiszaligeti uszoda, 400 néző. V: Bender (német), Vlasic (horvát)
SZOLNOK: Decker A. – Negrean, Nyéki 2, Komlósi 1, KIS G. 1, MARNITZ 5, GOCICS 2. Csere: Gárdonyi (kapus), Kovács O., R. Georgescu, Regős Á. 1, Süveges, Pásztor 1. Vezetőedző: Cseh Sándor
STURM: SZMIRNOV – Jankov, Rizov 1, PEKOVICS 4, GARBUZOV 1, Zseltovszki, Asajek 2. Csere: Holad 3, Andrikov, Magomajev, Timakov 2. Vezetőedző: Petar Porobic
Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 10/1.
Gól — ötméteresből: 3/2 , ill. –.
Kipontozódott: Komlósi (24.), Asajek (27. p.)
Sárga lap: Cseh Sándor (24.), Petar Porobic (25.)
Cseh Sándor: – Az elején az oroszok jól játszottak, mi pedig sok ziccert elhibáztunk. Küzdenitudásunknak köszönhetően kiharcoltuk a döntetlent. Ruzában sem lesz lehetetlen kiharcolnunk a továbbjutást.
Petar Porobic: – Kétszer is négy góllal vezettünk, akkor bebiztosíthattuk volna győzelmünket. A végén azonban igazságos döntetlen született. Nehéz lesz, de hazai pályán nyerhetünk a jó Szolnok ellen.