Férfi kosárlabda NB I: szorongatott a Szeged, de nyert a Kaposvár

2011.01.16. 20:00
Nyolcpontos, 94–86-os győzelmet aratott a Dél-Konstrukt-SZTE-Szedeák otthonában a Kaposvári KK a férfi kosárlabda NB I 17. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A szegediek ugyan csak 2–0-nál voltak előnyben a mérkőzésen, de végig szorossá tudták tenni azt. A Szeged két pontra is felkapaszkodott a negyedik negyedben, de nem tudott sem egyenlíteni, sem átvenni a vezetést.

A vendégek az öt hárompontost dobó,  Soós Gábor és a 23 pontig jutó Dan Werner vezérletével diadalmaskodtak. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy másfél perccel a lefújás előtt 78–81–es állásnál Kutasi Gergely triplája célba ért, majd a hajrában a büntetőket pontosabban értékesítő somogyiak növelték előnyüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
DÉL–KONSTRUKT–SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 86–94 (20–24, 14–22, 24–19, 28–29)
Szeged, 1200 néző. V: Ádám J., Gál J., Makovsky
SZEGED: Drahos 9/6, Rubin 15/3, NYILAS 13, Dukics 11/9, Mckenzie 9. Cs: TANÁCS 17/9, Vida 2, Molnár M. 10/6, Simándi. Edző: Fodor Péter
KAPOSVÁR: J. WILSON 19/3, Kutasi 4/3, SOÓS 29/15, WERNER 23, Cunningham 13. Cs: Fülöp 2, Márkus, Medve 4. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–6. 8. p.: 13–18. 12. p.: 20–26. 17. p.: 27–37. 23. p.: 42–48. 27. p.: 49–57. 32. p.: 58–69. 35. p.: 72–74. 38. p.: 75–79
Kipontozódott: Molnár M. (38. p.), Werner, Tanács, Mckenzie, Soós (40. p.)
Fodor Péter: – Öt perc elteltével tízpontos hátrányba kerültünk, ami türelmetlenné tette a csapatot. Támadásban pontatlanok voltunk és az első félidőben csapnivalóan védekeztünk, fogyatékosságainkat a magabiztos Kaposvár kihasználta.
Fekete Ádám: – Győzelmünk kulcsa, hogy hetek óta teljes kerettel készülünk, azon kívül a szerdai Atomerőmű elleni győzelem kellő önbizalommal vértezte föl játékosainkat.