Férfi kosárlabda NB I: a Sopron simán, 21 ponttal megverte a Zetét

2011.02.13. 19:36
A Kis-Rába menti Takarék Sopron KC férfi kosárlabdacsapata magabiztos, 85–64-es győzelmet aratott az NB I-ben a bajnoki címvédő Zalakerámia-ZTE KK ellen.

A találkozót a soproniak végig irányították, bár sokáig szoros volt a meccs, a házigazdák sokáig csak minimális különbséggel vezettek a Zete ellen. A döntő szakasz 54–52 után jött: a Sopron Thomas Kelley, Szabó Zsolt és Robert Jarvis pontjaira építve elhúzott tízzel, majd visszaverte az egerszegiek felzárkózási kísérletét is. A vége sima volt, a Sopron a záró percekre húszpontosra tudta növelni a fórt.

A Szabó-Kelley-Townes trió összesen 61 pontot szórt a ZTE-nek, a vendégcsapat legeredményesebbje Williams volt 14 ponttal. A vendégek a második félidőre rendkívüli módon visszaestek, ezt jól jelzi a harmadik és negyedik negyed 51–32-es eredménye.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ
KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SKC–ZALAKERÁMIA ZTE  KK  85–64 (15–14, 19–18, 30–23, 21–9)
Sopron, 1600 néző. V: dr. Vígh, Győrffy, Király
SOPRON: KELLEY 19/3,  JARVIS 11/3, MOLNÁR A. 8/3, SZABÓ ZS. 24/18, TOWNES 18. Cs: Ugaros 3/3, Keresztes, Gombás, Helmeczy 2. Edző: Meszlényi Róbert
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 14, Vojvoda 8/3, Kámán 5/3, WILSON 13/9, Tóth Á. 8. Cs: Tóth G. 6, Gáspár 10/3, Baki, Vertetics. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-3. 8. p.: 11-7. 14. p.: 20-20. 16. p.: 27-22. 18. p.: 34-32. 23. p.: 47-40. 26. p.: 52-52. 28. p.: 62-52. 33. p.: 70-55. 36. p.: 80-62
Meszlényi Róbert: - Az első félidőben csak küzdöttünk, míg a másodikban már jól is játszottunk és ez eldöntötte a mérkőzést.
Völgyi Péter: - Támadó lepattanókban és külső dobás pontosságban felülmúlt bennünket a Sopron, így nem is lehetett más az eredmény.