Férfi kosárlabda NB I: a Körmend került közelebb a bronzéremhez

2010.05.19. 19:46
A Körmend hazai pályán 77–62-re győzte le a Szolnokot a férfi kosárlabda-bajnokság harmadik helyéért folytatott összecsapásának első mérkőzésén. Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása ezzel 1–0 a Körmendnek.

A mérkőzés elején a vendégek vezettek, a Körmend azonban nagyon hamar rendezte sorait, s már az első szünetben öt ponttal vezetett. A folytatásban megpróbált fordítani a vendégcsapat, de a hazaiak tartották 4-5 pontos előnyüket.

A nagyszünet után aztán a Körmend nagyon feljavult védekezésben, mindössze hat pontot engedélyezett riválisának a harmadik negyedben, amivel hatalmas előnyre tett szert.

Az utolsó játékrészben pedig a Körmend nem herdálta el 13 pontos előnyét, s magabiztosan nyerte meg az első összecsapást.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
MJUS - FORTRESS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 77–62 (25–20, 19–18, 13–6, 20–18)
Körmend, 1800 néző. V: Forrai, Török, Bognár
KÖRMEND: THOMAS 10, Fodor G. 2, FERENCZ 17/15, Tóth G. 5, ALIAKSZEJEV 18. Cs: Németh I. 9/6, Booker 7/3, Boldizsár , Kutasi 3/3, Hegedüs 3/3, Trummer 3/3, Kocsis . Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: Fodor M. 7, ALEKSIC 16/3, Vesztergom 2, Barro 7/3, BÁDER 17/3. Cs: Grebenár , Váradi 2, Cseh 5/3, Harazin 4, Sonyák 2. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–6. 8. p.: 18–16. 14. p.: 31–23. 17. p.: 35–34. 26. p.: 53–38. 28. p.: 55–40. 32. p.: 63–50. 37. p.: 74–54
Sabáli Balázs: – Látszott, hogy két csalódott csapat csatája volt ez. A második félidőben látott teljesítménykülönbség döntött.
Pór Péter: – A Körmend a 3. negyedbeli teljesítményével eldöntötte a mérkőzés végkimenetelét.