Férfi kosárlabda NB I: a Körmend 127 pontot dobott Salgótarjánban

2011.02.09. 20:47
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Körmend 127 pontot szerezve nyert a Salgótarján vendégeként.

A mérkőzésen egy pillanatig sem forgott veszélyben a vendégek győzelme, a különbség a 41–8-ra (!) megnyert negyedik negyednek köszönhetően vált igazán kiütésessé.

A Körmend ezt megelőzően 109 pontig jutott a bajnokságban – igaz, kétszer is –, bár a Salgótarjánt rendre megszórják ellenfelei, eddig az Albacomptól kapott 125 pont jelentette számukra a negatív rekordot.

A Körmend a 14. győzelmét aratta a bajnokságban, kilencedik idegenbeli összecsapásán az ötödiket. A sereghajtó Salgótarján tizennyolcadik vereségét szenvedte el, immár a tizediket hazai környezetben, ahol továbbra is nyeretlen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 14. FORDULÓ (ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
KONECRANES-SALGÓTARJÁN–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 52–127 (17–28, 16–28, 11–30, 8–41)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző. V: Hartyáni, Szilas, Vida
SALGÓTARJÁN: Kocsis 9, Szabó Z. 13/9, Kiss K. 7/3, Koma 14, Hartvich 9. Cs: Volzovár, Sári, Helyes, Komáromi. Edző: Kovács Nándor
KÖRMEND: Ruják 3/3, Németh I. 5/3, Ferencz 19/9, Bell 19, Dávid 20. Cs: Fodor G. 5/3, Trummer 12/12, Moore 12, Boldizsár 10, Hegedűs G. 19, Sömenek, Sonyák 3. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–12. 7. p.: 6–21. 13. p.: 21–34. 17. p.: 26–45. 24. p.: 34–66. 28. p.: 43–80. 34. p.: 48–102. 38. p.: 52–119
Kovács Nándor: – Az a lényeg, hogy gond nélkül lement a mérkőzés.
Sabáli Balázs: – Teljesítettük a kötelezőt, és minden játékosom tudott élni a lehetőséggel. Jó edzőmérkőzést játszottunk.