Férfi kosárlabda NB I: a Falco biztosan verte meg a Nyíregyházát

2011.12.14. 21:19
A Szombathely hazai környezetben aratott nagy különbségű győzelmet a Nyíregyháza felett a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELYMARSO-VAGÉP NYKK 105–67 (28–15, 38–17, 15–17, 24–18)
Szombathely, 1800 néző. Vezette: Ádám, Király, Vida
SZOMBATHELY: Szanati 4, TIMBERLAKE 23, Will 12/9, Harazin 8, PANTELICS 11. Csere: SZABÓ ZS. 16/12, JANCSIKIN 15/6, Simon L. 6, Kálmán 8, Jarosevits 2, Nárai, Simon B. Edző: Bencze Tamás
NYÍREGYHÁZA: Fekete 10, László 7, Mohácsi 9, Djogo, MISKOVICS 22. Csere: Sitku 9/3, Poják, Papp 6, Nagy K. 4, Siska, Jakab, Pavlovics. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 7. p.: 22–13. 13. p.: 36–21. 16. p.: 47–29. 23. p.: 75–32. 26. p.: 77–41. 32. p.: 86–51. 37. p.: 99–56
Bencze Tamás: – Az első félidőben megmutattuk, hogy mennyire komolyan vesszük ezt a mérkőzést, a második félidő viszont arról szólt, hogy maradjon minél több energiánk a hét végi meccsünkre, és minél több játékosunk kapjon lehetőséget.
Ferenczi Tamás: – Az első két negyedben összesen tizenhét eladott labdánk volt, a Falco könnyű kosarakat szerzett belőlük, és lényegében eldöntötte a találkozót. A nagyszünet után a tisztes helytállás volt a célunk.
1. Albacomp 10 9 1 848–668 0.950
2. MJUS-Fortress Körmend 10 9 1 903–698 0.950
3. Falco-Szova KC Szombathely 11 9 2 971–874 0.909
4. Szolnoki Olaj 10 8 2 886–732 0.900
5. Kecskeméti KSE 10 6 4 770–675 0.800
6. Atomerőmű SE 10 6 4 797–768 0.800
7. Kaposvári KK 10 5 5 782–810 0.750
8. Soproni KC 10 4 6 739–783 0.700