Férfi kézilabda-vb: Magyarország a negyedik legerősebb kalapban

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
Vágólapra másolva!
2010.07.06. 16:30
Címkék
Svédországban 2011. január 13. és 30. között rendezik a férfi kézilabda-vb-t, amelyen a világ 24 legjobb válogatottja nyolc városban – Malmö, Lund, Kristianstad, Göteborg, Skövde, Jönköping, Linköping és Norrköping – játssza le a mérkőzéseit. Az IHF a pénteki sorsolás előtt hat kalapba osztotta a válogatottakat, amelyekből négy hatcsapatos csoportot alakítanak ki.

A címvédő Franciaország, az ezüstérmes Horvátország és a vb-bronzérmes Lengyelország mellett az izlandiak kerültek még a legerősebb (ötödik) kalapba.

Az 1. számú kalapban szereplő (leggyengébb) csapatok kerülnek majd először kisorsolásra az A-, B-, C- és D-csoportba, ezután húzzák ki a 2., 3., 4. és 5. kalapban lévő együtteseket. Ezt követően a 6. kalapban szereplő házigazda kiválasztja magának azt a csoportot, amelyben szerepelni szeretne, majd kisorsolják a 6. kalap további három válogatottját is.

A mieink a harmadik kalapban szerepelnek, így nem kerülhetünk egy csoportba a románokkal, a szlovákokkal és a tunéziaiakkal.

FÉRFI KÉZILABDA-VB, SVÉDORSZÁG 
5. kalap: Franciaország, Horvátország, Izland, Lengyelország
6. kalap: Dánia, Spanyolország, Svédország, Norvégia
4. kalap: Szerbia, Ausztria, Németország, Dél-Korea
3. kalap: MAGYARORSZÁG, Tunézia, Románia, Szlovákia
2. kalap: Egyiptom, Argentína, Algéria, Brazília
1. kalap: Chile, Bahrein, Japán, Ausztrália
Legfrissebb hírek

Férfi vízi Eb: Magyarország–Montenegró

Vízilabda
7 perce

Az Újpestről távozott támadó Marosvásárhelyen folytatja

Minden más foci
16 perce

Ennyi volt a kölcsön, visszatért Nyíregyházára a fiatal csatár – hivatalos

Labdarúgó NB I
17 perce

Fennakadt a doppingvizsgálaton a New York Marathon 2021-es győztese

Atlétika
34 perce

Síugró vk: Kaszaj Noriaki ötvenhárom évesen indul Szapporóban

Téli sportok
52 perce

Kovács Bendegúz Hollandiából: Tizennégy évet éltem Magyarországon, a magyar válogatottban játszani természetes számomra

Légiósok
1 órája

A Premier League-ből kaphat vetélytársat a Lazio Tóth Alex ügyében – sajtóhír

Labdarúgó NB I
1 órája

Magyar Zoltán további építkezést és előrelépést remél a magyar tornászoktól

Torna
1 órája
Ezek is érdekelhetik