Férfi kézilabda NB I: magabiztosan győzött a Balatonfüred

2012.02.10. 20:21
Esélyeshez méltóan nyert pénteken a Balatonfüred a férfi kézilabda NB I-ben a Pécs ellen, amelyben több játékos kiemelkedő egyéni teljesítménye állt össze eredményes csapatjátékká.

A kapuban Szathmári János fogta össze a védekezést, támadásban pedig Pásztor István, Szöllősi Bence, Makszim Butenko és Josip Sandrk nyújtott átlagon felülit. A Pécset dicséri, hogy a szünet után kiegyenlítettebb lett a csata: ezt a játékrészt csak 15–14-re nyerte meg a hazai gárda.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSEVARIO-AUTÓ PÉCS KC 39–24 (24–10)
Balatonfüred, 500 néző. V: Baranyi, Szloska
BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 2, BUTENKO 6, SZŐLLŐSI B. 6, KOVÁCS GY. 3, SANDRK 4, PÁSZTOR 7. Cs: Szabó T. (kapus), Hornyák 1 (1), Németh 2, Gerdán, Salamon 2, Kis Á., Lelkes 2, Zdolik 1, IVANOV 3. Edző: Sótonyi László
PÉCS: Hudák – Papp, GRÜNFELDER 6 (1), KURBELY 5, Hajdú G., Szögi 1, SZEPESI 4 (1). Cs: Bősz (kapus), Bujtár 2, Szomor 1, Lévay, Szakcsi, Király, HAJDÚ T. 4, Győri 1, Wald. Edző: Németh Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–1. 20. p.: 15–6. 26. p.: 21–9. 40. p.: 27–17. 49. p.: 34–20. 55. p.: 38–22
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Sótonyi László: – Mindenkinek játéklehetőséget biztosítottam, és így sem forgott egy pillanatig sem veszélyben nagy különbségű győzelmünk.
Németh Attila: – Az első félidőben kőkemény védekezéssel találkoztunk, amely ellen nem volt ellenszerünk. Jó csapattól kaptunk ki, kívánom, hogy a legjobb négy közé jusson.
1. MKB Veszprém KC 18 17 1 690–432 +258 34
2. Pick Szeged 16 15 1 515–393 +122 30
3. Tatabánya Carbonex KC 17 12 5 501–428 +73 24
4. Csurgói KK 16 11 1 4 465–428 +37 23
5. Balatonfüredi KSE 17 10 2 5 451–436 +15 22
6. FTC 16 7 1 8 446–422 +24 15
7. Gyöngyösi KK 17 6 2 9 479–491 –12 14
8. TM-LINE PTE-Pécs VSE 18 5 2 11 515–605 –90 12