Északi összetett: Gruber nyert Liberecben, Lamy-Chappuis csak 21.

2012.02.25. 14:03
A csehországi Liberecben folytatódott az északi összetettben versenyzők világkupa-sorozata. A szombati Gundersen-versenyt az osztrák Bernhard Gruber nyerte, a német Eric Frenzel és honfitársa, Wilhelm Denifl előtt.
A síugrást Denifl nyerte 100 és fél méteres ugrással, de csupán egy tizedponttal előzte meg honfitársát, Grubert, azaz a két versenyző együtt vághatott neki a 10 kilométeres sífutásnak, hat másodperccel megelőzve a norvég Havard Klemetsent. Összesen heten rajtolhattak egy percen belül, az összetett világkupa éllovasa, a francia Jason Lamy-Chappuis, azonban rendkívül gyengén ugrott, csak a 41. lett, s 2:21-es hátránnyal indult, míg üldözői közül a japán Vatabe Akito a 11., a remekül futó norvég Mikko Kokslien pedig a 17. helyről rajtolt. Az élmezőnyben Gruber számított a legjobb sífutónak, s ő gyorsan le is rázta ellenfeleit, rá az üldözők közül sem nagyon tudtak felzárkózni, de Kokslien és Vatabe azért szépen lépkedett előre, s fél távnál, már az első tízben voltak, míg Lamy-Chappuis egyszer el is esett a mély hóban. A táv kétharmadánál Gruber előnye már fél perc volt Denifl és az őt utolérő Frenzel előtt, míg Kokslien ekkor már a negyedik volt, igaz, mögöttük húsz másodperccel. Ezt ugyan a célig megfelezte, de a dobogóra már nem ért oda. Vatabe lett az ötödik, míg Lamy-Chappuis végül a 21. helyre jött fel, így 203 pont maradt az előnye.
ÉSZAKIÖSSZETETT-VK, LIBEREC (CSEHORSZÁG)