CONCACAF: a Monterrey Suazo góljával idegenben nyerte meg a BL-t

Vágólapra másolva!
2011.04.28. 07:35
Címkék
A Monterrey 1–0-ra nyert idegenben a Real Salt Lake ellen a közép- és észak-amerikai térség labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőjének visszavágóján, így 3–2-es összesítéssel megnyerte a trófeát. A mexikói bajnok győztes gólját a chilei Humberto Suazo szerezte az első félidő hajrájában.

A Real Salt Lake nemcsak az első találkozón idegenben elért 2–2-es döntetlen miatt tűnt esélyesebbnek a sorozat megnyerésére, hanem azért is, mert egy hétig csak erre a meccsre készülhetett, míg a Monterreynek 27 nap alatt ez volt a nyolcadik összecsapása – ráadásul az amerikai csapat hazai pályán 23 hónapja, 37 mérkőzés óta veretlen volt.

A Real lehetett volna az első MLS-csapat, amelyik kivívja a jogot a Japánban megrendezendő FIFA klubvilágbajnokságon való részvételre, de így a Monterrey lesz ott a decemberi tornán.

CONCACAF BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Real Salt Lake (amerikai)–Monterrey (mexikói) 0–1 (H. Suazo 45+1.)
A döntőt a Monterrey nyerte meg 3–2-es összesítéssel.

 

Legfrissebb hírek

NB III: Kalmár Zsolt egy utolsó esélyt adott magának

Labdarúgó NB II
27 perce

Sportlövő-vb: Major Veronika a 13., Fábián Sára a 16. sportpisztolyban

Egyéb egyéni
33 perce

Vb-selejtezők: Suriname és Curacao egy meccsre a történelmi kijutástól

Foci vb 2026
40 perce

Ronaldo, a nyűgös herceg; Budapest, a hirtelen jött esély – a Roma csatára is érkezhet

Foci vb 2026
41 perce

Péni István negyedik lett fekvőben a sportlövő vb-n

Egyéb egyéni
48 perce

Olvasóinknál Varga Barnabás lett a mieink legjobbja Örményország ellen

Magyar válogatott
1 órája

A pótselejtező elérésére több, mint 80 százalék esélye van a magyar válogatottnak a számítások szerint

Magyar válogatott
1 órája

Vb-selejtező: norvég játékvezető az írek elleni sorsdöntő mérkőzésen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik