Brazília: karambolozott és elhunyt a Sao Paulo egykori klasszisa

2011.12.28. 18:23
Címkék
Mindössze harmincnyolc éves korában, közlekedési balesetben elhunyt Cate – teljes nevén Marco Antonio Lemos Tozzi – Libertadores-kupa-győztes, U20-as világbajnok brazil futballista.

Cate Río Grande do Sulban hunyt el, miután autójával egy teherautóval ütközött. Az óriási tehetségként indult Cate 1992-ben és 1993-ban Libertadores-kupát nyert a Sao Paulóval, 1993-ban tagja volt az U20-as kontinensbajnok és világbajnok brazil válogatottnak is. Nyert a Sao Paulóval paulista, a Flamengóval carioca, a Cruzeiróval Minas Gerais-i állami bajnoki címet, a Sao Paulóval Conmebol-kupát, illetve Interkontinentális Kupát is.

Légiósként az olasz Sampdoriában, a chilei Universidad Católicában (itt bajnoki aranyérmet is begyűjtött) és Palestinóban, illetve az amerikai New England Revolutionben játszott. Visszavonulása után edzői pályára lépett és az Itinga, valamint a Nova Prata csapatát irányította.

Legfrissebb hírek

Gyorsan megszerezték a vezetést a csehek Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
4 perce

Vb 2026: Csehország–Dél-Afrika 1–0

Foci vb 2026
26 perce

A jégkorong Erste Liga pontkirálya marad Brassóban

Jégkorong
30 perce

A bajnok ETO FC-nek fejlesztettek alkalmazást a Széchenyi István Egyetem hallgatói

Labdarúgó NB I
41 perce

Vb 2026: Neymar nem utazik el a Haiti elleni mérkőzésre

Foci vb 2026
43 perce

Stollárék döntő rövidítés után jutottak elődöntőbe Berlinben

Tenisz
48 perce

Történelmi részvétel, ők az első anya-fia páros a vb-k történetében

Foci vb 2026
53 perce

Lélegeztetőgépre került az 1994-ben vb-győztes brazil válogatott szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik