BL: két piros lap a Rangersnél, egy a Malmőnél, búcsúztak a skótok

2011.08.03. 21:00
Vezetett, de kénytelen volt beérni az 1–1-gyel a skót bajnok Rangers szerda este Svédországban – idegenbeli győzelme révén a Malmö lehet ott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 4. fordulójában, a főtábla kapuját jelentő playoffban.

Az első mérkőzést hazai pályán 1–0-ra elveszítő Rangers dolga a 19. percben tovább nehezült: a labdát sportszerűtlenül jó erősen az ellenfeléhez vágó Steven Whittaker piros lapot kapott. A skótok nem omlottak össze, a 24. percben Nikica Jelavic jó ütemben érkezett Maurice Edu hosszú indítására, és ballal a hálóba lőtt – összesítésben kiegyenlítődött a párharc.

Az alapszinten is kiélezett meccs egyre feszültebb lett, ami újabb kiállításokat eredményezett. A 66. percben Madzsid Bugerra kapott azonnali pirosat, amiért fejpárbaj közben lekönyökölte a malmői Dardan Rexhepit. A svéd játékos nyakmerevítővel, hordágyon hagyta el a játékteret.

Vlagyiszlav Bezborodov, az orosz játékvezető keze a 73. percben harmadszor is lángba borult – ezúttal Ricardinho, a svédek brazil védője mehetett zuhanyozni, neki egy heves belépőért járt a második sárga.

Aztán ahogyan az első félidőben, ismét a megfogyatkozó csapat szerzett gólt: miután Jelavic elpuskázott egy remek glasgow-i lehetőséget, Jiloan Hamad, a fiatal malmői középpályás szép távoli lövéssel kiegyenlített, egyszersmind továbbjuttatta csapatát. A Rangersnek marad az Európa-liga.

A szerdai BLselejtezőkről korábban kiadott hírünk:

Kiesett a Dinamo Kijev, Sevcsenko életében lezárult egy korszak

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Malmö FF (svéd)–Rangers FC (skót) 1–1 (Hamad 80., ill. Jelavic 24.)
Továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNY
Rubin Kazany (orosz)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–1 (Gyjagyjun 19., Medvegyev 88., ill. Huszev 93.)
Tj: a Rubin, 4–1-es összesítéssel