BL: kiesett a Dinamo, Sevcsenko életében lezárult egy korszak

2011.08.03. 20:07
A Dinamo Kijev másodszor is kikapott a Rubin Kazanytól a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában, így kiesett, ami – hacsak nem gondolja meg magát a legenda – Andrij Sevcsenko végleges búcsúját jelenti az első számú európai kupasorozattól.

Az első mérkőzést két góllal elveszítő Dinamo sorsa tulajdonképpen már a 19. percben megpecsételődött: Alan Kaszajev erőszakosan labdát szerzett a félpályánál, a 16-os előteréig robogott, majd lőtt, és bár Sovkovszkij védte a lövést, a kipattanóból Vlagyimir Gyjagyjun belőtte a Rubin vezető gólját.

A lefújás előtt nem sokkal itt is, ott is esett egy gól, ám ez nem változtatott a lényegen, az ukrán kirakatcsapat kettős vereséggel búcsúzott az európai kupaporondtól.

A 35. életévében járó Andrij Sevcsenko, a kijeviek ikonja a 64. percben lépett pályára csereként – a védő Danilo Silvát váltotta, azaz a Dinamo mindent egy lapra tett fel –, ám érdemben nem tudott javítani csapata támadójátékán. Sevcsenko korábban azt nyilatkozta, a jövő évi Európa-bajnokság után visszavonul – ha tartja magát ehhez, akkor a Milannal 2003-ban BL-t nyerő támadót többé nem látjuk játszani a Bajnokok Ligájában.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Rubin Kazany (orosz)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–1 (Gyjagyjun 19., Medvegyev 88., ill. Huszev 93.)
Továbbjutott: a Rubin, 4–1-es összesítéssel