BL: dán remeklés, fordulatos meccsen búcsúzott a Panathinaikosz

2011.08.02. 22:47
A labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének visszavágóin remekeltek a dán csapatok: a bajnoki címvédő Köbenhavn 2–0-ra győzött a Shamrock Rovers otthonában, míg az Odense meglepetésre 4–3-ra győzött a Panathinaikosz otthonában.

A Köbenhavn esélyeshez méltóan kezdett a Shamrock otthonában: Dame N'Doye a 42. percben előnyhöz juttatta csapatát, majd a 73. percben Cristian Bolanos beállította a 2–0-s végeredményt.

Az Odense már a 12. percben megszerezte a vezetést a Panathinaikosz otthonában, a görögök azonban az 50. percben fordítottak. Ezután jött a hidegzuhany: nyolc perccel később előbb egyenlített a dán együttes, majd a mérkőzés utolsó tíz percében két gólt is szerezve eldöntötte a továbbjutást. A 95. percben már csak kozmetikázni tudta az eredményt a Pana, a vendégek tíz emberrel fejezték be az összecsapást.

BAJNOKOK LIGÁJA, 3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG
Shamrock Rovers (ír)–FC Köbenhavn (dán) 0–2 (N'Doye 42., Bolanos 73.)
Tj: a Köbenhavn, 3–0-s összesítéssel
NEM BAJNOKI ÁG
Panathiaikosz (görög)–Odense BK (dán) 3–4 (Boumsong 37., Toché 50., Petropulosz 95., ill. Johansson 12., Ruud 58., Kadrii 80., Andreasen 88.)
Tj: az Odense, 5–4-es összesítéssel
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
BATE Boriszov (fehérorosz)–Ekranas (litván) 3–1 (Rodionov 18., Renan 35., Gordejcsuk 89., ill. Velicka 22.)
Tj: a BATE Boriszov, 3–1-es összesítéssel