Bíróbotrány: Lengyel Kolos vezette a Honvéd félbeszakadt meccsét is

2011.02.11. 08:37
Tegnap már beszámoltunk róla, hogy a szerdai Bulgária–Észtország mérkőzéssel (2–2) kapcsolatban felmerült a fogadási csalás gyanúja. A találkozón a FIFA keretébe nem tartozó, itthon legfeljebb NB III-as meccseket vezető magyar játékvezetői hármas – Lengyel Kolos, Csák János és Selmeczi Krisztián – működött közre. Kiderült, az érintetteknek nem a szerdai volt az első, vihart kavaró nemzetközi találkozójuk.

Lengyel Kolos nevéhez fűződik egy hazai botrány is a közelmúltból, amikor január 29-én őt kérték fel a Budapest Honvéd és a besztercebányai Dukla egymás elleni felkészülési mérkőzésének vezetésére.

A magyar csapat gólját a második félidőben Ivancsics Gellért szerezte tizenegyesből, majd miután Lengyel a 82. percben is megítélt egy büntetőt a Honvéd javára, a szlovákok igazságtalanságot kiáltva levonultak a pályáról.

Amint arról beszámoltunk, Lengyel Kolos botrányos dél-amerikai meccseken is közreműködött.