Aranylabda-gála: Nem veszítettem, nem történt semmi - Xavi

Vágólapra másolva!
2011.01.10. 20:43
Címkék
A harmadik helyen végzett a 2010-es FIFA-Aranylabda-szavazáson Xavi Hernández, a Barcelona labdarúgócsapatának világbajnok középpályása. Az egyik favorit sportszerűen vette tudomásul, hogy végül gratulálni kényszerült a címét megvédő klubtársnak, az argentin Lionel Merssinek.

„Bármelyikünk győz, az valahol meglepetés lett volna – mondta az eredményhirdetést követően Xavi. – Gratulálok Leónak. Élveztük a pillanatot, hogy itt lehettünk a gálán és azt, hogy a díj a Barcelona öltözőjén belül marad."

 

A katalán középpályás nem volt hajlandó úgy felfogni a szavazást, mint egy soha vissza nem térő lehetőséget arra, hogy győztes legyen.

„Majd meglátjuk, mit hoz az idei év, mert sosem lehet tudni. Egy biztos, az én lelkesedésem változatlan marad. Az én életem akkor sem változott volna meg, ha nyerek, és nem változik majd most sem, hogy nem nyertem. Nem veszítettem, nem történt semmi. Az Aranylabda úgy is otthon maradt"

 

Xavi nem kerülhette meg azt a kérdést sem, hogy vajon a sikertelen vb-szereplés ellenére jó helyre került-e Messihez, pontosabban maradt az argentinnál az Aranylabda?

 

„Mi hárman megérdemeltük a díjat, mint a Barcelona játékosai, és mint sok olyan más futballista, aki most nem lehetett itt velünk."

Legfrissebb hírek

Jorge Sampaoli visszatért Brazíliába, patinás csapatot kell az élvonalban tartania

Minden más foci
12 perce

Babos Tímea: Ideges és csalódott vagyok

Tenisz
23 perce

MTK: ismét pénz áll a házhoz Skóciából – NS-infó

Labdarúgó NB I
30 perce

Csepelen kezdi 53. idényét Istenes László, a TV2 műsorvezetője

Minden más foci
41 perce

Már a spanyol válogatottban is felnőttként kezelhetik a Barcelona sztárját, Lamine Yamalt

Foci vb 2026
57 perce

Dénes Vilmos a Kortrijkből lépne tovább európai topligába

Labdarúgó NB I
1 órája

US Open: négy szettben nyert, Djokovics 38 évesen negyedik idei GS-elődöntőjére készül

Tenisz
1 órája

A Sex Pistols és a futball

Népsport
2 órája
Ezek is érdekelhetik