Arany-kupa: Mexikó és Salvador is kiütéssel győzött

2011.06.13. 07:05
Mexikó és Salvador labdarúgó válogatottja kiütéses győzelemmel zárta az Arany-kupa csoportkörét. Előbbi magabiztosan, pontveszteség nélkül jutott be a torna negyeddöntőjébe, utóbbinak csoportharmadikként jó esélye van erre. A másik biztos továbbjutó Costa Rica.

Salvador a 29. percre már kétgólos előnyre tett szert Kuba ellen, de a kiütéses győzelem csak a hajrában szerzett újabb góloknak köszönhetően jött össze. A kubaiakat a becsületgóljuk vigasztalhatja: utolsó mérkőzésükön először tudtak eredményesek lenni a tornán.

A favoritnak számító mexikói válogatott a 16. percben indította be a gólgyártást, de akkor nagyon. röpke huszonkét perc alatt négygólos előnyre tettek szert, és a második félidőre semmilyen nyitott kérdést nem hagytak. Apró szépséghiba: először kaptak gólt.

Az Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség (CONCACAF) labdarúgó-válogatottjait felvonultató torna mindegyik csoportjából az első kettő jut be a negyeddöntőbe, és kvalifikációt szerez a három harmadik helyezettből a két jobbik is.

11. ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ, CHICAGO
Salvador–Kuba 6–1 (R. Zelaya 13., 71., Romero 29., L. Blanco 68., Alvárez 84., Quintanilla 90., ill. Márquez 83.)
Mexikó–Costa Rica 4–1 (Márquez 16., Guardado 18., 25., P. Barrera 38., ill. M. Urena 70.)