Alpesi sí: Vonn ötvenedik vk-sikere Garmischban, Miklós a 42.

2012.02.04. 12:13
A németországi Garmisch-Partenkirchenben folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata, ezúttal lesiklófutamot rendeztek. A győzelmet az amerikai Lindsey Vonn szerezte meg, akinek ez volt az ötvenedik vk-sikere. A második a svájci Nadia Kamer, a harmadik pedig a liechtensteini Tina Weirather lett. A magyar Miklós Edit a 49 induló közül a 42. helyen végzett.
Elsőként az olasz Johanna Schnarf teljesítette a pályát, tőle a következő induló, a francia Aurélie Revillet vette át a vezetést 88 századdal, de a harmadikként rajtoló Kamer nála is gyorsabb volt pontosan ugyanennyivel. Ők ketten maradtak is az élen egészen a szakági legjobbak csoportjáig. Közülük elsőként, 16-os rajtszámmal az amerikai Julia Mancuso indult, ám ő nem volt veszélyes az élen állókra. Honfitársnője, az összetett világkupában vezető, s eddig 49 vk-futamot nyerő Vonn a pálya elején fél másodperces hátrányban is volt, a közepétől azonban ez folyamatosan csökkent, a végén pedig 41 százados előnnyel ért célba. Az olasz Daniela Merighetti egy másodperces hátránnyal is a harmadik helyre tudott bejönni, míg az egy éve ezen a pályán világbajnoki címet szerző osztrák Elisabeth Görgl ezúttal csak negyedik idővel ért célba. Őket azonban Weirather eggyel hátrébb szorította, mert 79 százados hátránnyal a harmadik helyre érkezett. Az összetett világkupában második szlovén Tina Maze igencsak gyengén teljesített, s három másodpercen kívüli lemaradással éppencsak befért a húszba. A vk-címvédő német Maria Höfl-Riesch viszont biztatóan kezdett, a pálya elején még Vonn-nál is gyorsabb volt, később azonban visszaesett, s végül még a dobogóról is lecsúszva a negyedik helyen zárt. A hátralévők közül az amerikai Laurenne Ross szerepelt a legjobban, aki alig, de befért az első tízbe, így Vonn kereken az ötvenedik vk-sikerét ünnepelhette. A mezőnyben negyvenkilencedikként, azaz utolsóként a magyar Miklós Edit is indult, aki végül 4.16 másodperces hátránnyal a 42. lett.
ALPESISÍ-VK, GARMISCH-PARTENKIRCHEN (NÉMETORSZÁG)