Alpesi sí: ha szlalom, akkor Schild - 16 éves amerikai a dobogón

2011.12.29. 14:36
Az ausztriai Lienzben folytatódott a női alpesi sízők világkupa-sorozata, csütörtökön műlesikló futamot rendeztek. A győzelmet az osztrák Marlies Schild szerezte meg a szlovén Tina Maze és a mindössze 16 éves amerikai Mikaela Shiffrin előtt.
Az első futamban Schild volt a leggyorsabb, aki 54 századdal volt gyorsabb Mazénál és 72-vel az olasz Manuela Mölggnél. Rajtuk kívül még két német – Christina Geiger és az összetett világkupa címvédője, Maria Höfl-Riesch – és az amerikai Lindsey Vonn tudott még egy másodpercen belülre kerülni az osztrákhoz képest. Amikor a jelenlegi vk-éllovas Vonn a második futamban sorra került, akkor honfitársnője, a mindössze 16 éves, 40-es rajtszámmal induló Mikaela Shiffrin állt az élen, aki a második futam legjobb idejét teljesítette. Vonn azonban sokat hibázva a 13. helyig csúszott hátra, amikor még öten voltak hátra. Rieschnek sem ment igazán, ő az ötödik helyig csúszott vissza, míg Geiger összességében három századdal kapott ki Shiffrintől. Mivel Mölgg is csak a negyedik helyen ért célba, így a fiatal amerikai élete első érmét szerezte. Az első futamban 12. helyen záró lány menetelését Maze állította meg, aki előnyéből meg tudott tartani fél másodpercet. A győzelmet azonban nem szerezte meg, mert Schild ezúttal is gyorsabb volt nála, még növelni is tudta az első futamban megszerzett előnyét, így immáron negyedik műlesikló sikerét ünnepelhette az idényben.