Találatok a Vuelta a Espana címkére

Találatok száma: 43

Vuelta: Viviani nyert Madridban; Yates első háromhetes sikere

2018-09-16 20:30:00

A brit Simon Yates nyerte meg a 2018-as Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körversenyt. A 21. szakasz sprintbefutóján Elia Viviani bizonyult a leggyorsabbnak.

országúti kerékpár kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Simon Yates Elia Viviani

Vuelta: Pinot-é az első andorrai etap; Yates eldöntötte?

2018-09-14 17:31:33

A francia Thibaut Pinot a második szakaszgyőzelmét aratta a 2018-as spanyol országúti kerékpáros-körversenyen, a Vuelta a Espanán. A hegyi befutóval záruló pénteki etapon az összetettben vezető Simon Yates jelentősen növelte az előnyét a riválisai előtt, így nagyon közel került a végső győzelemhez.

országúti kerékpár kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Thibaut Pinot Simon Yates

Vuelta: sikeres szökésből belga siker, az összetett nem változott

2018-09-13 18:11:33

Sikeres szökést követően Jelle Wallays nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 18. szakaszát csütörtökön, ami után az összetett élcsoportja nem változott.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Simon Yates Jelle Wallays

Vuelta: Valverde faragott a hátrányából; Quintana elszállt

2018-09-12 18:06:09

A kanadai Michael Woods nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 17. szakaszát. A hat kategorizált emelkedőt is tartalmazó etapon Alejandro Valverde nyolc másodperccel csökkentette hátrányát az összetettben vezető Simon Yatesszel szemben, csapattársa, Nairo Quintana viszont egy percet kapott a riválisaitól.

országúti kerékpár kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Simon Yates Nairo Quintana

Vuelta: Pinot a Covadonga királya, Yates növelte az előnyét

2018-09-09 18:03:19

A francia Thibaut Pinot nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 15. szakaszát. A kiemelt kategóriás Lagos de Covadongán záruló vasárnapi etapon a piros trikós brit Simon Yates néhány másodperccel növelte az előnyét az összetettben a legnagyobb riválisaival szemben.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Thibaut Pinot Simon Yates Nairo Quintana

Vuelta: hazaért a szökés, De Marchi három év után győzött

2018-09-05 17:44:18

Alessandro De Marchi nyerte szerdán a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Alessandro De Marchi

Vuelta: Kingé a szakasz, Yatesé a piros trikó

2018-09-02 20:23:14

Az amerikai Benjamin King nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana kilencedik, hegyi befutóval záruló vasárnapi szakaszát, amely után a brit Simon Yates viselheti az összetettben élen állónak járó piros trikót.

Vuelta a Espana Vuelta Benjamin King

Vuelta: Tony Gallopin remek győzelme, Molard őrzi előnyét

2018-08-31 17:52:20

A francia Tony Gallopin nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana hetedik, pénteki szakaszát, összetettben továbbra is honfitársa, Rudy Molard vezet. Michal Kwiatkowski lejtmenetben bukott, és közel fél percet kapott a piros trikós franciától.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Tony Gallopin Rudy Molard

Vuelta: ausztrál szakaszsiker; gazdát cserélt a piros trikó

2018-08-29 18:27:02

Az ausztrál Simon Clarke nyerte meg szerdán a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana ötödik szakaszát, amely után a francia Rudy Molard állt az összetett élére.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Simon Clarke Rudy Molard

Vuelta: Benjamin King nyerte az első nagy hegyi szakaszt

2018-08-28 19:58:45

Az amerikai Benjamin King nyerte meg kedden a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana negyedik szakaszát, amely után továbbra is a lengyel Michal Kwiatkowski áll az összetett élén, igaz, már csak hét másodperces előnnyel.

kerékpár Vuelta a Espana Benjamin King

Vuelta: Degenkolb betegség miatt feladta a versenyt

2017-08-23 11:52:14

John Degenkolb hörghurut miatt visszalépett a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körversenytől.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta John Degenkolb

Vuelta: indulás Franciaországból, 9 hegyi szakasz

2017-01-13 11:14:04

A szervezők idén is nagyon kemény útvonalat határoztak meg a Spanyol országúti kerékpáros körversenyre, amely augusztus 19-én Franciaországból indul és szeptember 10-én Madridban ér véget.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta

Vuelta: luxemburgi szakaszsiker, az élen nincs változás

2016-09-05 18:16:16

Jempy Drucker nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát, amelyen Nairo Quintana megtartotta előnyét összetettben.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Nairo Quintana

Vuelta: jövőre Franciaországból rajtol a mezőny

2016-09-02 16:37:03

Jövőre először indul Franciaországból a Vuelta a Espana: a 2017-es résztvevők Nimes-ből kezdik majd meg a háromhetes országúti kerékpáros körversenyt.

Vuelta: izgalmas hajrában francia siker; változás az élen

2016-08-22 18:08:46

A francia Alexandre Geniez nyerte meg a spanyol kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana harmadik, hétfői szakaszát, míg összetettben a szakaszt a második helyen befejező spanyol Rubén Fernández vette át a vezetést.

Vuelta a Espana: hiányzó címvédő; Contador vs. Froome

2016-08-20 10:57:01

Augusztus 20-án immár 71. alkalommal rajtol el a Vuelta a Espana, az év harmadik nagy kerékpáros körversenye. Ahogy megszokhattuk, ezúttal is 21 szakasz és nem kevesebb, mint 3277 kilométer teljesítésére készülhetnek a versenyzők, 22 csapat 198 kerékpárosa várja a nagy rajtot Galícia tartományban. A szervezők sok meglepő újítással készültek az útvonal kijelölésekor, sok tekintetben rendhagyó viadalra van tehát kilátás. De az biztos, hogy izgalmakban ezúttal sem lesz hiány, kiélezett versenyre lehet idén is számítani. Győri Tamás országútikerékpár-szakértő írása a kulturtapas.hu-ra.

Vuelta a Espana Vuelta Chris Froome Alberto Contador kerékpár

Vuelta: Froome robbantott, mégis Dumoulin vezet

2015-08-30 19:48:12

A holland Tom Dumoulin nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát, s ezzel összetettben is átvette a vezetést a kolumbiai Esteban Chavestől.

kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Dumoulin

Kerékpár: húzatta magát Nibali, kizárták a Vueltáról – videó

2015-08-24 11:12:46

A végső győzelemre is esélyesnek tartó olasz Vincenzo Nibalit kizárták a Vuelta a Espana kerékpáros-körversenyről.

kizárás kerékpár Vuelta a Espana Vuelta Vincenzo Nibali

Vuelta: kolumbiai siker az első „éles” szakaszon

2015-08-23 18:28:41

A kolumbiai Esteban Chaves nyerte meg a Vuelta a Espana kerékpáros körverseny második, vasárnapi szakaszát.

kerékpár Vuelta a Espana

Vuelta: a BMC Racing nyerte az 1. szakaszt a „piszokban”

2015-08-22 21:13:39

Az amerikai BMC Racing csapata nyerte meg a Vuelta a Espana kerékpáros-körverseny első, szombati szakaszát.