Találatok a vizes vb 2015 címkére

Találatok száma: 157

A büszkeség éve – 2015-ben ezekért volt jó magyarnak lenni

2015-12-28 11:52:34

2015 történelmi esztendő volt a magyar sport krónikájában. Labdarúgó-, jégkorong- és női röplabda-válogatottunk hosszú évek után szerepelt és szerepelhet ismét az élvonalban, a Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája döntőjéig menetelt. Miklós Edit sporttörténelmet írt alpesi síben. Nyolc aranyérmet nyertek a magyar sportolók a baki Európa Játékokon, a vizes sportágakban pedig aranyat aranyra halmoztak kiválóságaink. Gálfi Dalma a korosztályos tenisz-világranglista első helyén zárta az évet, a jövő évi riói olimpiára nevezhető magyar sportolók létszáma pedig december 28-án 63 fő.

vizes vb 2015 sportsikerek sportlövészet repülőhollandi olimpia magyar női röplabda-válogatott

Vizes vb: Kazany 6.84 milliárdos nézettséggel zárt

2015-09-25 17:22:04

Minden korábbi rekordot megdöntött a 2015-ös kazanyi FINA-világbajnokság össznézettsége: a két évvel ezelőtti, 4.53 milliárdos adatot messze felülmúlva 6.84 milliárdra ugrott a tévés nézőszám.

úszás vízilabda vizes vb 2015 vizes vb Kazany 2015

Benedek Tibor: Nem voltunk elég kreatívak

2015-08-13 12:05:47

A hatodik helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a kazanyi világbajnokságon. A csapat eredményéről, teljesítményéről és a kazanyi két hétről a Nemzeti Sportnak nyilatkozó szövetségi kapitány, Benedek Tibor őszintén beszélt a problémákról. Leginkább arról, hogy a válogatott a kulcsfontosságú találkozón nem volt elég kreatív. Pedig az elmúlt évtizedekben a magyar vízilabdát döntően ez a tulajdonság emelte riválisa fölé.

értékelés vizes vb 2015 vizes vb osztályozás férfi vízilabda válogatott Magyarország vízilabda

Galéria: magyarok az élen, Önök szerint ő a vizes vb legszebbje!

2015-08-11 13:38:14

Néhány nappal ezelőtt szavazásra invitáltuk olvasóinkat, a kérdés pedig az volt: Ön szerint ki a vizes vb legszebb versenyzője? A szavazást dominálták a magyar lányok, a második helyen Kapás Boglárka végzett, a nyertes elsöprő többséggel Jakabos Zsuzsanna lett. Összegyűjtöttük hát a csodás magyar úszónő legjobb képeit!

vizes vb 2015 vizes vb képek galéria Kazany 2015 Jakabos Zsuzsanna

Hosszú Katinkának fáj – vannak, akik keveslik az eredményeit

2015-08-11 07:56:07

Hosszú Katinka – Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Dávid és Evelyn társaságában – Kazanyból nem Budapestre, hanem Moszkvába utazott, ahol kedden elkezdődik a nyolc állomásból álló világkupa-sorozat. Hosszú mindegyik állomáson elindul, vagyis nem változtat az előző három évben bevált felkészülési rendszeren. A Nemzeti Sport keddi számában viszont még a vb-re tekintett vissza, amelyen három éremmel – benne a 200 m és a 400 m vegyes aranyával – gazdagodott.

úszás vizes vb 2015 vizes vb Kazany 2015 Hosszú Katinka

Vizes vb: reggel 8 helyett este 8-ra ér haza a magyar csapat

2015-08-10 19:31:21

Bár csak perceken múlott, így is lekéste az isztambuli repülőtéren a csatlakozást a magyar úszóválogatott, ezért csak este nyolc előtt várható a Budapestre érkezésük – értesült a Telekom Sporthír Szolgálat munkatársa.

vizes vb 2015 vizes vb

Vizes vb: Hosszú Katinka csaknem 24 millió forintot nyert

2015-08-10 16:22:51

Magasra tették a mércét az orosz rendezők a kazanyi vizes világbajnoksággal, amelyen Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke szerint jól szerepeltek a magyar sportolók.

vizes vb 2015 vizes vb Hosszú Katinka Gyárfás Tamás

Vizes vb: úszónőre támadt, utána visszalépett az olimpiai bajnok

2015-08-10 14:02:39

Furcsa hír látott napvilágot a kazanyi vizes világbajnokság vasárnapi záró napján az 1500 méteres gyorsúszás döntőjétől visszalépő olimpiai bajnok kínai Szun Jangról: állítólag rátámadt egy úszónőre.

vizes vb 2015 vizes vb Szun Jang Kazany 2015

Vizes vb: sírjunk, vigadjunk újra együtt a magyar csodán!

2015-08-10 14:00:12

Tíz érmet szereztek a magyar versenyzők a kazanyi vizes világbajnokságon, amivel az éremtábla nyolcadik helyén zártak. A tíz medália hat úszó érdeme: Hosszú Katinka és Cseh László egyaránt három-három alkalommal állhatott dobogóra, rajtuk kívül pedig Gyurta Dánielnek, Kapás Boglárkának, Olasz Annának és Verrasztó Dávidnak volt jelenése az éremátadó ceremónián.

vizes vb 2015 vizes vb Kazany 2015

Vizes vb: hazaszállították Gyurta edzőjét, Széles Sándort

2015-08-10 13:03:12

A Kazanyban kórházba vitt Széles Sándort, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok mellúszó, Gyurta Dániel edzőjét vasárnap este Magyarországra szállították.

vizes vb 2015 Széles Sándor Gyurta Dániel

Úszás: Phelps 200 m vegyesen is gyorsabb volt a világbajnoknál

2015-08-10 10:48:44

Harmadszorra is jobb idővel győzött az Egyesült Államok San Antonió-i országos úszóbajnokságán Michael Phelps, mint a kazanyi világbajnok. A 18-szoros olimpiai aranyérmes 200 méter vegyesen 1:54.75 perccel ért célba.

úszás vizes vb 2015 vizes vb Michael Phelps Kazany 2015 Cseh László

Vizes vb: a kazanyi záró nap két magyar érme – képekben

2015-08-10 10:39:19

A kazanyi vizes világbajnokság záró napjára két magyar érem maradt, mindkettő 400 m vegyesen, ahol Hosszú Katinka első, míg Verrasztó Dávid a második helyen végzett. Kattintson a képre, és tekintse meg a két finálé legjobb képeiből összeállított galériát!

úszás vizes vb 2015 vizes vb képgaléria Verrasztó Dávid Kazany 2015

Férfi pólósaink egy helyben toporognak – riválisaink erősödtek

2015-08-10 09:32:16

A hatodik helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a kazanyi világbajnokságon. A teljesítményt és az elért eredményt tekintve erősen megoszlanak a vélemények a szurkolók között, de vélhetően még a szakmán belül is. Vb-értékelésünkben a miértekre kerestük a választ, továbbá arra: kell-e, és ha igen, akkor min változtatni a riói olimpiáig hátralévő egy évben.

Vizes vb: csak a Varga fivérek osztályzata jobb a közepesnél

2015-08-10 09:05:41

A Nemzeti Sport Online olvasóinak osztályzata szerint csak a két Varga fivér, Dániel és Dénes átlagolt teljesítménye volt jobb a közepesnél a kazanyi vb-n, ahol a magyar férfi vízilabda-válogatott a hatodik helyen végzett.

Vizes vb: úszásban csak öt nemzet volt jobb a magyarnál

2015-08-09 20:02:52

Minden sportágat figyelembe véve Kína végzett az élen a kazanyi vizes világbajnokság éremtáblázatán, csak a medencés úszókat számolva az Egyesült Államok lett az első. Magyarország kilenc érmével utóbbi kategóriában a hatodik lett, míg összesítésben a nyolcadik.

úszás éremtáblázat vizes vb 2015 vizes vb Kazany 2015

Hosszú arany-, Verrasztó Dávid ezüstérmes lett 400 m vegyesen!

2015-08-09 15:51:16

A vizes világbajnokság vasárnapi záró napján Hosszú Katinka második aranyérmét szerezte meg 400 méteres vegyes úszásban. A férfiaknál ugyanebben a versenyszámban Verrasztó Dávid egyéni csúccsal ezüstérmet nyert a japán Szeto Daija mögött. Magyarország 10 éremmel (3 arany, 3 ezüst, 4 bronz) zárta a világbajnokságot.

vizes vb 2015 vizes vb Verrasztó Dávid Szeto Daija Hosszú Katinka

Vizes vb: Phelps 100 pillangón is megmutatta, jobbat tud

2015-08-09 13:43:59

Egy nappal azt követően, hogy 200 méter pillangón megúszta a világ idei legjobbját, 100 méter pillangón is az esztendő legjobb eredményét érte el Michael Phelps.

úszás vizes vb 2015 vizes vb Michael Phelps Cseh László Chad le Clos

Vizes vb: Gyurta edzője, Széles Sándor kórházba került

2015-08-09 12:16:29

Egészségügyi problémák miatt az egyik kazanyi kórházban ápolják Széles Sándort, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok mellúszó, Gyurta Dániel edzőjét.

vizes vb 2015 vizes vb Széles Sándor Gyurta Dániel

Videó: így néz ki a vizes vb fantasztikus otthona, a Kazany Arena!

2015-08-09 10:44:08

A kazanyi vizes világbajnokság helyszínéül szolgáló uszoda valójában a Rubin Kazany labdarúgócsapatának stadionja. Az NSO Tv most bemutatja az átalakítható létesítményt!

vizes vb 2015 vizes vb Rubin Kazany Kazany 2015 Barcelona

Vizes vb: íme, Cseh László ezüstje és Hosszú Katinka bronzérme!

2015-08-09 10:22:54

Cseh László ezüstérmes lett 100 méteres pillangóúszásban, míg Hosszú Katinka a harmadik helyen végzett 200 méter háton a kazanyi vizes világbajnokságon. Nézze meg újra a két magyar klasszis döntőjét!