Találatok a vb 1934 címkére

Találatok száma: 2

Olasz diadalmámor a Duce szeme láttára

2014-02-10 14:20:05

A Nemzeti Sport Online vb-történeti sorozatának 2. része az Olaszországban megrendezett 1934-es világbajnokságról szól, amelyen újabb házigazda-alakulat, ezúttal az olasz válogatott ért célba elsőként. Az első alkalommal vb-résztvevő mieink számára a negyeddöntőben fejeződött be a torna.

világbajnokság vb-történet vb 2018 vb 1934 labdarúgó-vb Olaszország

Az első vb-érmes magyar futballista nagy útja

2012-05-30 00:51:17

Néhány évvel ezelőttig, az idén 94 esztendős Gyetvai László korelnökségét megelőzően Dr. Kalocsay Géza volt a magyar válogatott labdarúgók doyenje. Az egykori balszélső Csehszlovákiában és hazánkban is nyert bajnoki címet, mi több, játszott mindkét ország nemzeti csapatában, később pedig mesteredzőként nagy sikerrel dolgozott sokfelé külföldön. Leginkább azonban arról nevezetes, hogy ő az első magyar futballista, aki világbajnokságon érmes lett – igaz, sajnos nem meggypiros mezben.